Na co zwrócić uwagę przed zakupem basenu do ogrodu?

Lato zaczyna już pukać do Twoich drzwi, a Ty nadal nie zainwestowałeś/aś w basen ogrodowy? Zastanawiasz się, jaki basen do ogrodu wybrać? Dowiedz się, czym różni się basen rozporowy i basen stelażowy.

Basen rozporowy czy stelażowy?

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze upały już za nami. W pierwszej kolejności prawdopodobnie napotkasz się z podstawowym pytaniem: jaki basen wybrać? Który basen lepiej się sprawdzi: basen rozporowy czy basen stelażowy? Prawdopodobnie też nie do końca będziesz wiedzieć, czym różnią się te dwa typy basenów między sobą. Różnice są jednak ogromne. Dlatego też zapraszam Cię do przeczytania całego artykułu, który ułatwi Ci podjęcie satysfakcjonującej decyzji. Chciałabym, żebyś wiedział/a, że to, jaki basen wybrać zależy także od tego, kto z tego basenu będzie korzystać. Jeśli basen ma być przeznaczony dla dzieci, równie dobrze sprawdzi się basen rozporowy, jak i stelażowy. Jeśli natomiast chcesz, aby basen cieszył dorosłych oraz dzieci, postaw na basen stelażowy.

Basen rozporowy wady i zalety

Niewątpliwą oraz bezdyskusyjną zaletą, jaka przemawia za tym, aby wybrać basen rozporowy jest szybkość jego rozkładania. Jedyne co musisz zrobić to ułożyć basen rozporowy na płaskiej powierzchni w miejscu, w którym chcesz, aby docelowo się znajdował. Pamiętaj, że przesuwanie basenu po jego napełnieniu może spowodować uszkodzenie dolnej powierzchni basenu, a w konsekwencji może nawet doprowadzić do przerwania i przeciekania. Jak widzisz, jedyny czas, który potrzebujesz na rozłożenie basenu to ten, który jest niezbędny do napełnienia go wodą. Basen rozporowy gwarantuje więc szybką i właściwie bez wysiłkową instalację. Niestety, nie ma rzeczy idealnych, dlatego warto, żebyś wiedział, że basen rozporowy posiada również wady. Jedną z nich jest dosyć mała objętość takiego basenu, dlatego też jest to najczęściej basen ogrodowy dla dzieci. Ponadto basen rozporowy jest mniej stabilny niż basen stelażowy. Ścianki najczęściej nie są wypełnione powietrzem, a jedynie utrzymują się dzięki naciskowi wody.

Basen stelażowy wady i zalety

To, jaki basen wybrać zależy od tego, kto będzie z niego korzystał. Wiesz już, że basen stelażowy lepiej sprawdzi się dla osób dorosłych, ale dlaczego? Z prostego powodu. Basen stelażowy może być zdecydowanie bardziej pojemny. Oznacza to, że zmieści się w nim zdecydowanie więcej wody niż w przypadku, gdy mówimy o basenie rozporowym. Tym samym oznacza to, że basen ogrodowy dla dorosłych, to właśnie basen stelażowy. Jest on zdecydowanie bardziej stabilny, ponieważ poza siłami wody, jakie działają na niego, utrzymuje się on również dzięki stelażowi. Niestety wiąże się to również z czasem, jaki jest niezbędny podczas rozkładania. Basen ogrodowy dla dorosłych rozkłada się dłużej niż basen rozporowy. Nie jest to szczególnie trudne zadanie, jednak należy pamiętać, że ustawienie całej konstrukcji i napełnienie basenu wodą zajmuje więcej czasu niż w przypadku, gdy zdecydujesz się na basen rozporowy.

Basen ogrodowy dla dorosłych czy dla dzieci?

Basen ogrodowy dla dorosłych oraz basen ogrodowy dla dzieci sprawdzi się świetnie. Zarówno starsi, jak i młodsi użytkownicy będą czerpać porównywalną frajdę z zabawy w wodzie czy też spokojnego wylegiwania się na dmuchanym materacu w ciepłe oraz słoneczne dni. Basen rozporowy lepiej sprawdzi się w przypadku dzieci, natomiast basen stelażowy to doskonałe rozwiązanie dla dorosłych oraz dla młodszych. Przed zakupem jednak zwróć uwagę, jakie ograniczenia nałożył producent na swój produkt. W zależności od konkretnych modeli basen może posiadać pewne ograniczenia wiekowa.

Co musisz jeszcze uwzględnić decydując się na basen ogrodowy?

Basen ogrodowy dla dorosłych, jak również basen ogrodowy dla dzieci wymaga przestrzegania pewnych zasad, aby służył długo i się nie niszczył. Zwróć uwagę na filtr do basenu. Filtr do basenu ma za zadanie oczyszczać Twój basen rozporowy lub basen stelażowy. Pamiętaj o tym, ponieważ tylko filtrując wodę zapewnisz sobie i swoim bliskim higieniczne korzystanie z basenu. Zastanów się także nad podgrzewaczem do wody. Dzięki temu nie będziesz musiał/a czekać długich godzin na podgrzanie wody w sposób naturalny, a woda w nocy nie będzie się dramatycznie wychładzać. Zwróć także uwagę, aby zainwestować w przykrycie basenu. Dzięki temu podczas nocy do wody nie wlecą nieproszone insekty czy liście, które spadły z drzew. Możesz także uwzględnić nieco przyjemniejsze aspekty, które wiążą się z korzystaniem z basenu. Świetnie sprawdzi się drabinka umożliwiająca swobodne wchodzenie do basenu dla młodszych osób. Postaw także na wygodę podczas orzeźwiających kąpieli w basenie. Dmuchany materac, flaming, a może trzymadełko na napój to jest to, czego potrzebujesz?

Życzę Ci słonecznej pogody i wspaniałego wypoczynku niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na basen rozporowy czy basen stelażowy!

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.