Na co zwrócić uwagę przy wyborze piekarnika do kuchni?

Artykuł partnera.

Zabudowa kuchenna to funkcjonalny sposób na rozmieszczenie najważniejszych sprzętów kuchennych, czyli piekarnika, mikrofalówki oraz kuchenki, a nawet lodówki. Taki sposób aranżacji pozwala stworzyć spójną estetycznie przestrzeń. Poza walorami wizualnymi ważny jest także aspekt praktyczny. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej zabudowę korzystanie ze sprzętów jest zdecydowanie wygodniejsze.

Wybieramy piekarnik do kuchni

Sprzęt AGD powinien być przede wszystkim funkcjonalny i dopasowany do potrzeb użytkownika. Istotny jest zatem sposób montażu. Do nowoczesnych aranżacji kuchennych najczęściej wybierane są piekarniki do zabudowy, które montuje się w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu. Zwykle jest to kolumna, w której piekarnik umieszcza się nad szafką, mniej więcej na wysokości blatu. Piekarnik można także umieścić w ciągu szafek dolnych, na przykład pod płytą indukcyjną lub zawiesić na ścianie, a w wyborze odpowiedniego rozwiązania pomogą projektanci kuchni z firmy AGMA kuchnie z Gdańska. Dobór i rozmieszczenie sprzętu to podstawowy element każdego projektu zabudowy kuchennej w Gdańsku.

Nowoczesne piekarniki oddają ciepło frontem, a więc mogą być montowane w sąsiedztwie lodówek i innych sprzętów. Nie ma bowiem ryzyka nadmiernego nagrzewania się sprzętu w zabudowie. Decydując się na model z programatorem dotykowym, lepiej jest go zamontować w słupku, a chcąc umieścić piekarnik w rzędzie szafek dolnych, zdecydowanie lepszym wyborem będzie model z tradycyjnymi pokrętłami, ponieważ łatwiej będzie się go obsługiwać. Warto także zwrócić uwagę na ilość i rodzaj dostępnych programów pieczenia.

Jaki piekarnik kupić?

Urządzając kuchnię, trzeba przemyśleć nie tylko kwestię umieszczenia piekarnika w zabudowie, ale także jego wielkość. Standardowe piekarniki mają pojemność w granicy 65 litrów, ale na rynku dostępne są także większe modele, które świetnie sprawdzają się przy pieczeniu większej ilości potraw za jednym razem. Ważnym aspektem jest także klasa energetyczna – im wyższa, tym mniej energii będzie zużywać wybrane urządzenie.

Wybierając piekarnik do kuchni, warto zwrócić uwagę na kwestie związane z utrzymaniem urządzenia w czystości. Większość dostępnych urządzeń wyposażonych jest w emalie łatwoczyszczące. Jest to śliska powierzchnia bez zagłębień, w których może gromadzić się brud. Niektóre modele posiadają także funkcję czyszczenia parowego. Z kolei piroliza i kataliza to dodatkowe wyposażenie, które umożliwia wypalanie nagromadzonego brudu w wysokich temperaturach.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.