Na co zwrócić uwagę przy zakupie pralki?

Zakup pralki to prawdopodobnie inwestycja na wiele lat. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, które będą miały wpływ na jej funkcjonalność, a także wytrzymałość. Lepiej wybrać większą czy mniejszą ładowność? A co z ładowaniem od góry? Rozwiążemy Twoje wszelkie wątpliwości.

Ładowność i wielkość pralki – jaką wybrać?

Najważniejszą rzeczą przed zakupem pralki jest oczywiście pomiar pomieszczenia, a konkretniej miejsca, w którym ma stać nowy sprzęt. Weź pod uwagę także dodatkowe miejsce na przyłącze wody, około 8 centymetrów. Przy każdej pralce znajdziesz informacje o ładowności wsadu, ale co to tak naprawdę oznacza? Najmniejsza wynosi 4 kilogramy i z reguły jest to sprzęt bardzo mały. Przyda się na co dzień, np. dla jednej lub dwóch osób, jednak większe tekstylia, takie jak koce, zasłony czy prześcieradło może być problematyczne. Optymalna wartość to 5-6 kilogramów. Jeśli masz większą rodzinę, postaw na ładowność do 8 kilogramów. To idealny parametr techniczny dla rodziny czteroosobowej. W takim sprzęcie masz także możliwość dopasowania większych obrotów wirowania, o których zresztą zaraz dowiesz się nieco więcej. Bardzo duże pralki i droższe od pozostałych mają ładowność powyżej 9 kilogramów i są dedykowane większej rodzinie. W małej przestrzeni, warto wybrać model ładowany od góry. Sprzęt jest nieco węższy, jednak musisz uważać na to, czy nie ma półek lub szafek powieszonych na ścianie. Taką pralkę możesz ustawić zarówno przodem, jak i bokiem. W każdej kombinacji będzie praktyczna. Jeśli wybierasz sprzęt do zabudowy czy większej przestrzeni – tradycyjna ładowana od frontu doskonale się sprawdzi.

Klasa energetyczna, silnik i obroty

Podczas zakupu pralki, na pewno zwrócisz uwagę na klasę energetyczną, najczęściej oznaczoną jako kolorowe paski i litery. Decyduje ona o zużyciu prądu i najbardziej energooszczędną jest ta, która będzie miała oznaczenie A+++. W rzeczywistości różnice pomiędzy taką a A+ są niewielkie, wynoszą od kilku do kilkunastu złotych w rozliczeniu rocznym. Lepiej jednak sprawdzić inne parametry, w tym silnik. W sklepach są dwa rodzaje: szczotkowy i inwerterowy. Pierwszy z wymienionych jest na pewno głośniejszy. Z kolei inwerterowy, czyli bezszczotkowy, trwalszy i bardziej cichy. Silniki będą różnić się także ceną, ponieważ druga opcja z pewnością okaże się droższa. Zastanawiasz się także nad obrotami wirowania pralki? Im większa wartość, tym ubrania będą bardziej suche. Jednocześnie jest to parametr, który świadczy o głośności podczas pracy. Optymalne obroty wirowania to 1000, ale warto kupić taki sprzęt, który będzie miał możliwość regulacji do swoich potrzeb. Jeśli wybierasz się do sklepu i chcesz kupić sprzęt, który przetrwa lata, weź pod uwagę pożyczki online. To dodatkowe pieniądze, które trafią na Twoje konto. Pożyczki online są komfortowe, ponieważ formalności są ograniczone do minimum.

Funkcje pralki, które poprawią Twój komfort

Dopasuj sprzęt do swoich potrzeb i zwróć uwagę na programy prania. Lubisz aktywność sportową? A może masz wiele delikatnych ubrań? Zobacz, czy pralka jest wyposażona w program do wybranego rodzaju tkanin. Zaoszczędzisz w ten sposób czas i będziesz mieć pewność, że zarówno ubrania, jak i inne rzeczy, nie będą zniszczone. Niektóre modele mogą mieć także specjalne zabezpieczenie przed zalaniem lub funkcję, która automatycznie dobiera ilość wody do wagi ubrań. To dość przydatne funkcje, które mogą okazać się praktyczne. Brakuje Ci gotówki na zakupy? Sprawdź pożyczki online, które pomogą Ci finansowo.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.