Najlepsze okna na poddasze

Artykuł sponsorowany.

Koszty w przypadku okna z ramą z plastiku są niższe, niż okien drewnianych. Obecnie drewniane okna są droższe od plastikowych o 10-15%, jeżeli uwzględni się wyłącznie produkcję seryjną. W przypadku okien wykonywanych na zamówienie różnice mogą być większe, również w zależności od rodzaju drewna na jaki się zdecydujemy. To jednak tylko różnica cenowa w przypadku okien dachowych, a jak zapewne dobrze wiemy nie tylko ona się liczy podczas inwestycji w tak ważne wyposażenie domu jak okna. Musimy brać pod uwagę kilka innych rzeczy wpływających bezpośrednio na komfort użytkowania, trwałość i estetykę. Kluczowe okazuje się także wybranie odpowiedniego producenta, który swoimi ofertami nas w jakiś sposób przyciągnie i zachęci do zrobienia udanego zakupu.

Producent popularnych okien dachowych – RoofLITE+

RoofLITE+ to europejska marka, której celem jest zapewnienie dostępu do światła i świeżego powietrza jak najszerszemu gronu odbiorców ich okien dachowych. Firma ma ponad 75 lat doświadczenia w wytwarzaniu połaciowych okien, co oznacza że doskonale zna potrzeby rynku, ale jednocześnie jest otwarta na nowe rozwiązania i trendy. Zaletą okien tego producenta jest niemal całkowita odporność na wilgoć i substancje chemiczne. Wybierając RoofLITE+ masz pewność, że kupujesz wysokiej jakości produkt, wykonany z trwałych materiałów, który jest obliczony na długi okres bezproblemowej eksploatacji. Dodatkowo warto wybierać producenta, który zna się również na akcesoriach często niezbędnych przy zdecydowaniu się na dachowe okna w domu. W ofercie RoofLITE+ można także znaleźć kompletną gamę akcesoriów, które pozwolą wykorzystać pełen potencjał okna dachowego, możemy zakupić pełen przekrój kołnierzy instalacyjnych, umożliwiających montaż okna praktycznie w każdym rodzaju pokrycia dachowego, rolety zaciemniające, rolety przyciemniające, markizę, roletę solarną czy zestaw do konwersji okna na otwierane elektrycznie. Ofertę sprawdzisz na stronie https://roofliteplus.pl/

RoofLITE vs VELUX – jaka jest różnica?

RoofLITE jest siostrzaną firmą VELUX o nazwie Altaterra i uchodzi za tańszą alternatywę dla okien VELUX. Chociaż istnieją pewne różnice między oknami od producenta RoofLITE, a oknami dachowymi VELUX, oba są świetnym rozwiązaniem do każdego domu i oba oferują wysokiej jakości komponenty. Dzięki ogromnej gamie możliwości wyboru między dwoma różnymi oknami, z pewnością znajdziesz coś, co zaspokoi Twoje potrzeby zarówno estetyczne, jak i te bardziej techniczne.

Montaż i serwis okien

Odpowiedni wybór okien połaciowych to gwarancja dobrze oświetlonego wnętrza. Poza doborem wymiarów musisz zwrócić również uwagę na ich późniejszy montaż. Na stronie roofliteplus.com, w zakładce porady można znaleźć filmy instruktażowe, pokazujące proces samodzielnego montażu. Dotyczy to okien dachowych w różnych rodzajach pokryć dachowych. Dodatkowo można tam znaleźć dokładną instrukcję pokazującą, krok po kroku, jak przebiega cały proces, na przykładzie pokrycia falistego. Producenci oferują gotowe rozwiązania systemowe, które zapewniają ciepły i prawidłowy montaż. Warto z nich skorzystać, aby uniknąć powstawania mostków termicznych na styku okna ze ścianą lub dachem. Możemy, także skorzystać z profesjonalnej pomocy fachowców, wykupując ich odpowiednie usługi montażowe.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.