Najpopularniejsze lampki nocne, które rozświetlą Twój dom

Lampki nocne towarzyszą nam praktycznie w każdej nocnej czynności. Bez niej nie damy rady przeczytać ulubionej książki ani nawet nie sprawdzimy godziny na zegarku. Ponadto może być świetnym elementem wykończeniowym pokoju. Gdzie konkretnie przydają nam się takie lampki oraz jakie są ich rodzaje?

Rodzaje lampek 

Najpopularniejsze bez wątpienia są lampki stołowe. Potrzebujemy jednak do nich konkretnej szafki. Zawsze mamy je tuż przy łóżku i są niezwykle wygodne w przypadku czytania lub pracy w łóżku. Nie mamy problemu z szybkim wyszukiwaniem włącznika w nocy. Są one często wyposażone w zintegrowany przełącznik dotykowy, które zawsze jest pod ręką, a ponadto pomaga ustalić różne poziomy jasności.

Lampy nocne w sypialni.

Niektórzy jednak dalej wolą oświetlenie ścienne i przysufitowe. Poleca się wtedy popularne ostatnio lampki w stylu glamour. To idealny wybór dla ludzi stawiających na biura z przepychem i elegancją. Szklane i kryształowe zdobienia bez wątpienia dodadzą pokojowi klasy. W dodatku szkło może być różnokolorowe: fioletowe czy złote światło dołoży sypialni klimatu. To popularna opcja dla osób potrzebujących większej ilości światła.

Równie wygodne co lampki stołowe są te w formie kinkietu. Szczególnie popularne są w hotelach, gdzie wiszą tuż przy łóżku na ścianie. To wygodna opcja z tego względu, że nie zabierają miejsca na szafce. Możemy umieścić na niej dodatkowe przedmioty. Istnieją też specjalnie podświetlane zegary, które spełniają dwie funkcje jednocześnie. Nie dość, że są lampką nocną (trzeba przyznać, że miejscami niewystarczającą) to jeszcze szybko sprawdzimy godzinę.

Gdzie przydatne są lampki nocne? 

Mogłoby się wydawać, że lampka nocna przyda nam się wyłącznie w sypialni. Nic bardziej mylnego. Wiele osób spędza wieczory oglądając telewizję. Inni z kolei zarywają całe noce na gry konsolowe. Lampka nocna przydaje się też wtedy w salonie. Nie warto psuć sobie wtedy wzroku ciągłym patrzeniem w ekran. W salonie musimy postawić na większą elegancję niż w przypadku sypialni. Idealne są wtedy stylowe lampy glamour. Ciekawym dodatkiem estetycznym są abażury, które świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku lampek stojących, jak i wiszących. Wiele osób kupuje modele ze ściemniaczami, aby dobrać pod sobie jak najlepszy stopień oświetlenia.

Warto pomyśleć o lampce nocnej do swojego biura. Wielu osobom najlepiej pracuje się w godzinach nocnych. Lepiej postawić wtedy na lampkę stołową, dobrze jednak, gdy nie zajmuje ona specjalnie dużo miejsca. Przy małym blacie biurka lepszą opcją może być kinkiet. Najlepiej umiejscowić go tuż za swoją głową, aby mieć idealnie podświetlenie wszystkich dokumentów i papierów.

 O czym jeszcze pamiętać kupując lampki?

Warto kupować lampki, które regulują stopień oświetlenia pokoju (zobacz lampki nocne do pokoju). Noce bywają jaśniejsze i ciemniejsze. Czasami do czytania wystarczy nam najniższy poziom. Warto postarać się elastycznie regulowaną głowicę, którą dowolnie możemy przestawiać ręką. Możemy wtedy nakierować światło w najbardziej interesujące nas miejsce i nie budzimy śpiących.

lampy nocne w salonie.

Oszczędne korzystanie z lampki docenimy zarówno my, jak i nasz współmałżonek.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.