Naklejki ścienne – nowoczesna dekoracja do pokoju dziecięcego

Naklejki na ścianę dla dzieci mogą ożywić pomieszczenie, szczególnie w pokojach, gdzie ściany są jednobarwne. Są niedrogie, łatwe w montażu, oryginalne i łatwo dostępne. Dużym zainteresowaniem cieszą się naklejki ze zwierzętami, elementy baśniowe, które dziecko będzie mogło śledzić przed snem. Czy nadają się jedynie do pokoju dziecięcego? A może dorośli również znajdą coś dla siebie? W tym artykule postaramy się przybliżyć temat i wprowadzić w świat naklejek dla dzieci, i nie tylko.

Wzory naklejek na ścianę

Wyjątkowo ciekawą propozycją wydają się naklejki na ścianę dla dzieci. Są to tematyczne serie z przyrody lub geografii świata. Unikatowe projekty i spójne ze sobą, co ułatwia aranżację przestrzeni. Mamy do wyboru różne kolekcje — safari, leśne zwierzęta, dinozaury, a nawet kosmos. Propozycje dla nastolatków to dynamiczne serie dla pasjonatów sportu. W ostatnim czasie królują także zestawy, gdzie kupujemy komplet naklejek zwierząt oraz naklejki drzew i chmur. Dzięki temu mamy pewność, że cały projekt będzie dobrze się prezentował.

Naklejki to nie tylko upiększanie pomieszczeń, mogą dodatkowo mieć walor edukacyjny — w tym miejscu warto wspomnieć o naklejkach tablicowych, po których można swobodnie pisać kredą i markerami kredowymi. Kolejnymi propozycjami tego typu jest mapa świata, które w atrakcyjny sposób pomogą demonstrować nasze podróże.

Naklejki produkowane przez najlepszych polskich producentów takich jak Yokodesign występują w różnych rozmiarach — od małych, które są jedynie dodatkiem, po duże zajmujące większość ściany. Nowością na rynku są unikatowe tapety, stworzone przez tych samych projektantów, na bazie najpopularniejszych wzorów.

W jakim miejscu umieścić naklejki ścienne dla dzieci?

Umiejscowienie naklejek jest kluczowe, aby nasza przestrzeń nabrała nowego blasku. Naklejki dla dzieci na ściany powinniśmy dobierać zależnie od stylistyki wnętrza, ale także wieku dziecka i jego upodobań.

Zaczynając od niemowlaków, które bardzo dużo czas spędzają w łóżeczku, najlepszym wyborem będzie udekorowanie ściany bezpośrednio nad nim. Polecane są kontrastowe kolory — w pierwszych miesiącach życia dzieci rozpoznają tylko pojedyncze barwy. Naklejki na ścianę dla dzieci przyklejone w tym miejscu pomogą rozwijać wyobraźnię młodego człowieka. Dekoracje w postaci naklejek ściennych ułatwią stworzenie przytulnego i niepowtarzalnego klimatu.

Naklejkami ściennymi można udekorować więcej miejsc w pokoju dziecięcym. Dla przykładu naklejki mapy świata świetnie komponują się nad biurkiem, przy okazji dodając walor edukacyjny. Jest to również model, który mogą wykorzystać rodzice — zaznaczanie podróży i wspólnych wycieczek.

Naklejki choinki, brzozy z kolekcji “Leśni przyjaciele” mogą być idealną dekoracją ściany głównej w pokoju dziecięcym, gdzie odbywają się wszystkie zabawy. Taki zestaw przeniesie nas głęboko w las, gdzie dominuje wyobraźnia i przygody.
Decyzję, gdzie przykleić naklejki dla dzieci powinniśmy dobrze przemyśleć pod kątem aranżacji, jak i powierzchni. Płaszczyzna, na której kleimy, powinna być możliwe czysta i odtłuszczona. W innym przypadku naklejki mogą przedwcześnie zakończyć swój żywot.

Naklejki na ścianę — jak je przykleić?

Naklejki wycinane są z folii samoprzylepnej matowej, dzięki czemu nierówności ścian nie są uwydatniane przez odbijanie się światła. Sam montaż naklejek nie należy do skomplikowanych — odklejamy folię zabezpieczającą i ostrożnie przyklejamy do ściany, wypychając bąbelki powietrza na zewnątrz. Jednak zawsze rekomendujemy, aby dokładnie zapoznać się instrukcją producenta, gdzie proces opisany jest krok po kroku. Znajdziemy tam informacje, jak należy przygotować powierzchnię ściany oraz prawidłowo przykleić naklejkę.

Upodobania dziecka często się zmieniają, dlatego należy brać pod uwagę konieczność zmiany stylizacji. Im lepsza powierzchnia, na jakiej kleimy naklejki, tym łatwiej będzie je usunąć, natomiast musimy się liczyć z faktem, że nie mamy gwarancji braku uszkodzeń przy demontażu. Większość naklejek na ścianę można czyścić za pomocą przecierania wilgotną szmatką (w taki sposób czyszczone mogą być naklejki drukowane z laminatem oraz naklejki z folii ciętej jednokolorowej).

Szeroka oferta wzorów i grafik usatysfakcjonuje każdego, kto chce zmienić aranżację pokoju dla dzieci i zastosować na ścianie kolorową i ciekawą grafikę. Naklejki na ścianę to zdecydowanie jeden z najczęściej wybieranych elementów dekoracyjnych do pokoju dziecka.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.