Naprawa pralek – jakiego serwisanta wybrać?

Artykuł sponsorowany.

Pralka, lodówka, zmywarka to podstawowy sprzęt AGD, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Niestety sprzęt ten od czasu do czasu ulega awarii, najczęściej po upływie gwarancji. W takim wypadku konieczna jest fachowa naprawa.

Co najczęściej psuje się w pralce?

Nie ma wątpliwości, że pralka jest najbardziej eksploatowanym sprzętem w każdym domu, zwłaszcza jeżeli są w nim dzieci. W takim przypadku pralka używana jest nawet codziennie. Oznacza to, że niektóre elementy ulegają naturalnemu zużyciu i wymagają wymiany.

Często przyczyną awarii pralki jest jej niewłaściwa eksploatacja, np. przeciążenie, złe ustawienie, drobne monety pozostawione w kieszeniach spodni, zbyt twarda woda.

Najczęstszą awarią występującą w pralkach jest zużycie łożysk i amortyzatorów. Objawia się to bardzo głośną pracą pralki oraz silnymi drganiami, które mogą spowodować przemieszczenie się pralki.

Jeżeli pralka nie wypompowuje wody to znak, że zatkała się pompa spustowa. Najczęstszą przyczyną jest jej blokada przez jakiś mały przedmiot, może być to także efekt zatkanego filtra.

Czasami awarii ulega także programator, jego naprawa wiąże się ze sporymi kosztami, bo elementy elektroniczne są bardzo drogie.

Dobrze naprawiona pralka może posłużyć jeszcze przez kilka lat. Problemem jest znalezienie profesjonalnego fachowca.

Logo firmy naprawiającej pralki.

Naprawa pralek – Gliwice

Kiedy pralka ulegnie awarii, chcemy naprawić ją jak najszybciej, w przeciwnym razie zostanie nam pranie ręczne, co nie należy do przyjemności. Wydawałoby się, że znalezienie fachowca od naprawy pralek nie jest trudne, zwłaszcza w większych miastach. Niestety nie zawsze jest to takie proste.

Najlepszym wyborem jest fachowiec polecony przez znajomych, mamy wtedy pewność, że usługa zostanie wykonana rzetelnie. A co jeśli nie mamy takich poleceń? Zostaje szukanie w pomocy w internecie.

Zdecydowanie warto postawić na serwisy zatrudniające kilku pracowników, usługa może być trochę droższa, korzyści będą większe:

  • krótszy termin oczekiwania,
  • profesjonalni pracownicy,
  • gwarancja na naprawę i części.

O dobrych fachowców jest teraz bardzo trudno, więc na termin naprawy pralki czasami trzeba czekać nawet kilka dni. Serwis, który zatrudnia kilku pracowników ma większe możliwości i czasami naprawa następuje już na drugi dzień.

Profesjonalizm pracowników to kwestia zasadnicza. Pralki automatyczne są stale udoskonalane, posiadają coraz więcej funkcji. Jej naprawa jest coraz trudniejsza. Serwis naprawy pralek dba o jakość świadczonych usług, dlatego systematycznie szkoli swoich pracowników. Dzięki temu są na bieżąco z wszystkimi nowinkami technicznymi.

Profesjonalny fachowiec najpierw zdiagnozuje awarię, dokona wyceny części oraz kosztów naprawy i doradzi, czy jest to opłacalne. Czasami bardziej opłaca się kupić nową pralkę.

Każdy rzetelny serwis po wykonaniu usługi daje gwarancję na wymienione części oraz jakość naprawy. Istnieje także możliwość zgłoszenia reklamacji, w ten sposób w pełni chronione są interesy konsumenta.

Większość awarii pralek można usunąć, więc nie warto podejmować pochopnej decyzji o jej wymianie na nową.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.