Nova Viva Garden – nowe mieszkania na sprzedaż na Białołęce

Artykuł sponsorowany.

Jednym z objawów panującego obecnie kryzysu jest wielki wzrost cen mieszkań. Najbardziej widoczne jest to w centralnych dzielnicach polskiej stolicy. Wartość 1 m² wynosi tu 17.000 zł. Średnia cena m² w Warszawie oscyluje zaś koło 12.500 zł. Niestety nic nie wskazuje na to, żeby wysokie ceny miały w najbliższym czasie spaść.

Nic więc dziwnego, że to właśnie w dzielnicach obrzeżnych intensywnie rozwija się nowoczesne budownictwo mieszkaniowe. Wartość m² jest tu bowiem nieporównanie niższa. Najlepszym tego przykładem jest powstające właśnie luksusowe osiedle Nova Viva Garden. Odpowiedzialny za nie deweloper Victoria Dom stawia na połączenie najwyższych standardów bytowych ze względnie niską ceną za m². Ta ostatnia zaczyna się tu bowiem od 9.000 zł.

Czym spowodowane są wzrosty cen warszawskich mieszkań

Znany analityk rynku, Bartosz Turek twierdzi, że jednym z czynników, które mają ogromny wpływ na zwiększenie cen mieszkań, jest napływ do Polski imigrantów ze wschodu. W efekcie rosną nie tylko stawki najmu – ale co znacznie ważniejsze – cena za m² na rynku pierwotnym.

Do pozostałych czynników zaliczyć powinniśmy pandemię koronawirusa oraz lawinowy wzrost inflacji. Niemniej ważnymi bodźcami są drożejące ceny materiałów budowlanych i robocizny oraz brak wykwalifikowanych robotników. Rosnący popyt na nowe mieszkania zaspokajają warszawscy deweloperzy, spośród których na pozytywne wyróżnienie zasługuje Victoria Dom.

Jak Victoria Dom pomaga w korzystnym zakupie mieszkań?

Victoria Dom – jeden z najważniejszych deweloperów na polskim rynku – wychodzi na rękę potencjalnym nabywcom. Rozumiejąc trudności powodowane przez kryzys, proponuje im alternatywę dla zakupu mieszkań po zawyżonych cenach. Sprowadza się ona do dwóch punktów.

  • Możliwości kupna mieszkania już od 9.300 zł za m².
  • Dokonanie transakcji w systemie 20/80 (przy podpisaniu umowy klient płaci jedynie 20% ceny, resztę zaś – już po zakończeniu budowy).

Nova Viva Garden – najnowszy etap osiedla łączącego w sobie niską cenę i wysokie standardy bytowe

W Warszawie, na bliskiej Białołęce, przy ul. Włodkowica deweloper Victoria Dom wznosi nowoczesne osiedle mieszkalne Nova Viva Garden. Składać się ono będzie z czterokondygnacyjnego budynku, który pomieści w sobie 96 mieszkań. Architekt położył duży nacisk na wytworzenie poczucia intymności. Zagwarantować ma to układ osiedla w kształcie litery „U” w połączeniu z kameralną formą architektoniczną oraz wbudowanymi w osiedle terenami zielonymi. Całość wpływać ma na mieszkańców kojąco i potęgować wrażenie ładu.

W kwestii architektury warto wspomnieć także o fakcie, że mieszkania cechować się będą dużym zróżnicowaniem pod względem układów, oraz powierzchni. Ich metraż oscylować będzie między 25, a 75 m². Duża rozpiętość sprawia, że osiedle będzie atrakcyjne zarówno dla młodych małżeństw z dziećmi, jak i żyjących samotnie singli. W zależności od wybranej kondygnacji, nabywcy lokali mieszkaniowych do swojej dyspozycji mieć będą ogródki lub przestronne balkony. Standardy Bytowe będą więc wyjątkowo wysokie, co w zestawieniu z nadzwyczaj niskimi w obecnym czasie cenami za metr kwadratowy stanowi niemałą okazję.

Gdzie położone jest Nova Viva Garden?

Osiedle wznoszone jest przy ulicy Włodkowica, niedaleko ul. Białołęckiej. Znajduje się tu rozwinięta strefa handlowa w postaci Factory Annopol. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się także restauracje i sklepy. Miejsce pod budowę osiedla specjalnie dobrane zostało jako wygodne dla rodzin z dziećmi. Niedaleko znajdują się bowiem szkoły, przedszkola i żłobki.

Osiedle ma także bardzo dobre położenie. Do ścisłego centrum Warszawy dojechać można w ciągu 15 minut. Komunikacja miejska także jest tu bardzo rozwinięta: w sąsiedztwie budynku znajdują się liczne linie autobusowe, tramwajowe, a także dwie stacje kolejowe. Niebawem otwarta zostać ma także stacja metra.

W kwestii lokalizacji warto podkreślić także wysoką wartość rekreacyjną tej części Białołęki. Wspomniane miejsce tonie w zieleni. Liczne lasy, parki i tereny zielone dają wytchnienie od szybkiego tempa życia w mieście. Na wyróżnieniu zasługuje tutaj Kanał Żerański oraz położona wzdłuż jego malownicza ścieżka rowerowa. Całkiem blisko stamtąd do Zalewu Zegrzyńskiego – ulubionego miejsca wypoczynku prawobrzeżnych Warszawiaków.

Podsumowanie

W świetle przedstawionych w tym artykule argumentów stwierdzić należy, że nawet w czasie szalejącego kryzysu korzystne kupno mieszkania pozostaje możliwe. Należy wybrać jedynie takiego dewelopera, który dysponuje systemowym planem ułatwienia klientom kupna – przez niską cenę i danie możliwości zapłaty 80% całości ceny – już po wybudowaniu osiedla.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.