O co pytać agencję nieruchomości?

Artykuł sponsorowany.

Chcesz kupić swoje pierwsze mieszkanie, ale wciąż nie wiesz, o co pytać agenta nieruchomości na spotkaniu? Najprostszym sposobem, by odpowiednio przygotować się do takiego spotkania, jest wypisanie wszelkich wątpliwości na kartce papieru lub w formie notatki elektronicznej w smartfonie. W ten sposób żadne pytanie nie umknie Twojej uwadze i na pewno zadasz je swojemu agentowi.

Jak przygotować się do spotkania z agentem nieruchomości?

Każdy agent nieruchomości zawsze odpowiednio przygotowuje się do spotkań ze swoimi klientami. Stara się jak najlepiej doradzić przyszłym nabywcom w zakresie zakupu mieszkań dla siebie lub z przeznaczeniem na inwestycję.

Również i Ty przygotuj się do spotkania z pośrednikiem. Pomyśl, jakie pytania chcesz zadać agentowi nieruchomości. Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się, które z nich warto zawrzeć w swoim własnym zestawie, i aby lepiej przygotować się do spotkania.

Jakie pytania zadać agentowi nieruchomości?

Przed Tobą pierwsze spotkanie z agentem nieruchomości, a Ty wciąż nie wiesz, jakie pytania warto zadać pośrednikowi nieruchomości?

Pierwszym, które zdecydowanie warto zadać, jest pytanie o stan prawny nieruchomości.

Przed zakupem upewnij się, czy wybrany lokal ma księgę wieczystą i czy dany lokal nie jest zadłużony lub nie ma tzw. służebności. Twój agent nieruchomości na pewno ma możliwość dokładnego zweryfikowania stanu prawnego nieruchomości i poinformuje Cię o wszystkim w tej kwestii.

O co pytać agenta nieruchomości, by dowiedzieć się jak najwięcej o danej nieruchomości? Kolejnym ważnym pytaniem jest to o skład metrażu mieszkania. Może się okazać, że nabywając nieruchomość, uzyskujesz również dostęp do piwnicy lub komórki lokatorskiej.

Wyobraź sobie sytuację, że chcesz kupić swoje pierwsze mieszkanie, np. o metrażu 55 mkw., a dopiero po rozmowie z agentem wychodzi na jaw, że 5 czy 10 mkw. dotyczy balkonu lub piwnicy. Wniosek? Oglądasz mieszkanie o metrażu 45–50 mkw. Z tego powodu warto dopytać swojego agenta nieruchomości o to, co dokładnie wchodzi w metraż mieszkania, które Cię interesuje. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że jego powierzchnia będzie taka, jakiej oczekujesz.

O co pytać w agencji nieruchomości, gdy dopiero zastanawiasz się nad zakupem swojego pierwszego mieszkania? Jeśli chcesz dokładnie poznać lokal, który masz na oku, i dowiedzieć się o nim wszystkiego, co niezbędne, to koniecznie zadaj swojemu agentowi pytanie o stan techniczny.

Należysz do osób, które lubią jasne pomieszczenia i dużo słońca? Koniecznie zapytaj swojego agenta nieruchomości o to, na które strony świata wychodzą okna Twojego przyszłego mieszkania.

Kolejnym dobrym pytaniem, które warto zadać agentowi nieruchomości, jest to, które ze ścian są nośne, a jakie będzie można wyburzyć w razie potrzeby większego remontu. Dopytując o to, będziesz mieć pewność, że planowane prace budowlane są możliwe i bezpieczne.

Jakie jeszcze pytania warto zadać swojemu agentowi podczas spotkania? Zapytaj go o dokładną wysokość czynszu i wysokość pozostałych comiesięcznych opłat dodatkowych, np. związanych z utrzymaniem miejsca garażowego.

Jeśli np. chcesz kupić używane mieszkanie, to warto dokładnie zapytać agenta nieruchomości o to, czy jego wyposażenie wchodzi w cenę zakupu. Uzyskanie odpowiedzi na to pytanie pozwoli Ci lepiej przygotować się do zakupu nieruchomości i uniknąć ewentualnych nieporozumień jeszcze przed podpisaniem umowy. Warto również zapytać pośrednika o najszybszy możliwy termin przeprowadzki, podpisania umowy i otrzymania kluczy do nieruchomości.

Dlaczego warto współpracować z doświadczonym agentem nieruchomości?

Współpraca z agencją nieruchomości to dla wielu osób gwarancja profesjonalnie wykonanych usług, większe bezpieczeństwo transakcji i możliwość skorzystania z wieloletniego doświadczenia i wiedzy pośrednika, który sprawnie przeprowadzi Cię przez cały proces zakupu swojego pierwszej nieruchomości.

Biuro nieruchomości Loco Estate w Warszawie – współpraca z profesjonalnymi agentami nieruchomości

Szukasz profesjonalnego wsparcia w zakresie pośrednictwa w handlu nieruchomościami? Chcesz sprzedać z zyskiem nieruchomość lub kupić swoje pierwsze mieszkanie i nie wiesz, jak się za to zabrać lub o co zapytać agenta? Sprawdź, jak działa agencja nieruchomości Loco Estate w Warszawie: https://loco-estate.com.

Satysfakcjonujący zakup nieruchomości? Tylko z doświadczoną agencją!

Jeśli masz pytania do agenta nieruchomości lub borykasz się z pewnymi wątpliwościami, wystarczy, że wprost poinformujesz o tym swojego pośrednika nieruchomości, a z pewnością udzieli Ci wyczerpujących odpowiedzi na każde Twoje pytanie. Tak właśnie działa agencja nieruchomości Loco Estate w Krakowie.

fot. tytułowa: Maria Teneva | Unsplash.com

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.