Obrabiarka wieloczynnościowa do drewna jako alternatywa dla kosztownych pojedynczych maszyn

Jeżeli stoisz przed dylematem, jaką maszynę do warsztatu wybrać, postaw na praktyczne rozwiązania wielofunkcyjne. Obrabiarka wieloczynnościowa to urządzenie, które zapewni Ci bardzo dobre tempo pracy i znacznie poprawi jej komfort. Zarówno na etapie zakupu jak i eksploatacji okaże się też tańsze w utrzymaniu niż inne pojedyncze sprzęty. Szczególnie, jeśli prowadzisz większy warsztat lub myślisz o rozwoju swojego biznesu.

Automatyzacja produkcji i usług nie omija branży stolarskiej. We współczesnych warsztatach często można spotkać wyspecjalizowane maszyny oraz całe parki, które są obsługiwane przez pojedynczych pracowników. Taki charakter prowadzenia działalności ma oczywiście wiele zalet. Wybrawszy obrabiarkę wieloczynnościową zaoszczędzisz sporo czas, miejsca, a w dłużej perspektywie również pieniędzy. Co jeszcze warto wiedzieć przed podjęciem decyzji zakupowej?

Jedna maszyna zamiast kilku – obrabiarka wieloczynnościowa

Dobra obrabiarka wieloczynnościowa łączy w sobie kilka pojedynczych maszyn. Inwestując w nią, nie musisz już zastanawiać się nad wyborem innych elementów wyposażenia warsztatu. W ten sposób możesz znacznie przyspieszyć produkcję seryjną i sprawią, że obróbka poszczególnych detali będzie dokładniejsza, szybsza, a części w obrębie jeden serii identyczne (pod względem rozmiaru, struktury, formy). Ze względu na swoje liczne zalety, takie urządzenie stanowi doskonały wybór do tradycyjnego warsztatu stolarskiego, jak również wzorcowni i modelarni.

W zależności od wybranego modelu, obrabiarka wieloczynnościowa zastępuje piłę do drewna, szlifierkę, dłuto oraz inne narzędzia. Obsługujący ją operator nie musi martwić się regulowaniem parametrów, przerwami w produkcji, przenoszeniem obrabianych detali między jednym a drugim sprzętem. Kompleksowe czynności wykona w ramach jednego stanowiska roboczego.

Obrabiarka wieloczynnościowa do drewna

Zalety obrabiarki wieloczynnościowej

Obrabiarka wieloczynnościowa zajmuje mniej miejsca niż kilka pojedynczych maszyn tworzących sieć. Jest łatwa w utrzymaniu i konserwacji, nie wymaga dużych nakładów finansowych na usługi serwisowe. Koszt jej zakupu może wydawać się duży, chyba że zdecydujesz się na dobre i tańsze sprzęty używane. Inwestycja w maszynę, która usprawnia tempo, a nawet podnosi wydajność pracy szybko się zwraca.

Zaletą posiadania takiego sprzętu jest oszczędność pieniędzy – pobór energii jest niższy niż w przypadku bardziej rozbudowanego parku maszynowego, a do jej obsługi nie potrzeba całego zespołu specjalistów. Nie potrzebujesz też bardzo dużego warsztatu – mniejsze pomieszczenie wystarczy, a brak obciążeń w postaci wielotonowych ładunków znacznie wydłuży żywotność posadzki.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.