Odporne listwy przypodłogowe do pokoju dziecięcego

Artykuł sponsorowany.

Każdy z rodziców uświadamia sobie, że stworzenie pokoju dla swojej pociechy to trudny sprawdzian. To wielozadaniowe miejsce, które zazwyczaj pełni role miejsca na przyjęcia dla lalek, boiska sportowego, a także sypialni. Dlatego stawiając na rozmaite detale aranżacyjne, w tym także listwy przypodłogowe powinniśmy uwzględnić ich wysoką jakość.

Czy listwy podłogowe są konieczne?

W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, z jakiego powodu nie warto rezygnować z listew przypodłogowych planując wystrój pomieszczenia dla swojego malucha. Głównym zadaniem listew jest odpowiednie zabezpieczenie podłóg, zarówno przed kurzem, piaskiem jak i wilgocią. Listwy przypodłogowe dokładnie maskują szczelinę dylatacyjną, która pojawia się w trakcie montażu podłogi. W takim wypadku ważna jest ochrona paneli nawet tych wykonanych z wysokiej jakości płyty MDF — podłogi w dużej mierze są dobrze impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, jednak jeśli kurz oraz wilgoć przepuszczą się przez szczelinę dylatacyjną, może wywołać to trzeszczenie oraz niepożądane podwyższenie podłogi. W takim wypadku rozwiązaniem problemu będzie kosztowne zastąpienie podłogi na nową.

Listwy mają również duże znaczenie w ochronie ściany. Co prawda nie powstrzymają małych artystów przed tworzeniem dzieł sztuki na jej powierzchni za pomocą kredek i mazaków, jednak będą sprawowały skuteczną ochronę przed niechcianymi lub przypadkowymi uderzeniami. Listwy podłogowe zapewniają doskonałe wykończenie podłogi oraz prawidłowo osłaniają ścianę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Kolejnym, istotnym aspektem jest bezpieczeństwo — prawidłowo wyprofilowana listwa przypodłogowa pozwala na skuteczne ukrycie, przewodów oraz wszelkich domowych instalacji elektrycznych. Sprytnie ukryte przewody nie będą interesować dzieci, zapewniając bezpieczeństwo podczas zabawy.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Powszechne w sprzedaży listy wykonane są z różnych materiałów, o artystycznych formatach i nietuzinkowych strukturach. Które najlepiej sprawdzą się do pokoju dziecka?

Zdecydowanie gładkie, o prostym przekroju. Najważniejszym elementem jest tutaj sprawność w sprzątaniu listew. W pokoju dziecięcym należy wziąć pod uwagę, że możemy spodziewać się wszystkiego. Dlatego właśnie dla rodziców, ceniących sobie ład, sztukateria o prostym przekroju, bez dodatkowych żłobień i ornamentacyjnych wzorów to idealny wybór. Istotnym atutem jest to, że listwa przypodłogowa od Mardom cechuje się wysoką odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne produktu dają gwarancję doskonały wygląd listew przypodłogowych nawet w momencie długotrwałego kontaktu z wodą, co daje możliwość zachowania prawidłowego wyglądu podczas niechcianego zalania.

Dobierając listwy przypodłogowe, musimy postawić na wysokiej jakości trwałe materiały. Sztukateria do pokoju dziecięcego ma za zadanie być odporna na niechciane uderzenia podczas figli czy sprzątania, ale również być odporna na dziecięcą ciekawość. Dzieci mogą być doskonałymi testerami wybranej przez rodziców sztukaterii — wykonana ze słabego materiału pod naciskiem dłoni, ulegnie zdeformowania. Zważając na aspekt wizualny, a także bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli za listwami ukryta jest jakakolwiek elektryka, musimy zastosować produkty o wysokiej jakości, odporne na uszkodzenia. Właśnie takie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrwały materiał PolyForce w połączeniu z innowacyjną technologią ScratchShield®, która w największym stopniu utwardza powierzchnię, co powoduje, że sztukateria jest wyjątkowo wytrzymała. Wytrzymałość materiału zapewnia ochronę nie tylko przed uderzeniami, lecz także przed intensywnymi zarysowaniami takimi jak nożyczki.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Zakupując sztukaterię do pokoju dziecięcego, liczymy na to, aby była funkcjonalna, ale także pasująca do reszty wnętrza — również na kolejne lata. Czym się wówczas kierować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Listwę należy dobrać do wielkości oraz wysokości pomieszczenia. Duże pomieszczenie zachowa równowagę jeśli wybierzemy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. Podczas urządzania średniego pomieszczenia zalecamy listwy w przedziale 10 – 6 cm, a dla niewielkiego metrażu idealnie nadadzą się listwy poniżej 6 cm. Trzymając się tej zasady zachowamy harmonie we wnętrzu i optycznie wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Umieszczając listwy przypodłogowe w pokoju dziecięcym, liczymy na to, że będą nam doskonale służyć przez wiele lat. Dorastanie naszych pociech, jednak sprawi, że na pewnym etapie remont będzie nieunikniony. Listwy od Mardom Decor można zmieniać pod względem malowania, dopasowując ich wygląd do zmieniającego się wnętrza. Nie musisz się martwić, gdyż możesz użyć tej samej farby, którą zostały pomalowane ściany pokoju. Powinno się jednak pamiętać o zakupie farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który ulepsza malowanie i wzmacnia przyczepność pigmentu do materiału. Dzięki temu sztukaterie można wielokrotnie przemalowywać, dowolnie dostosowując ją do wymarzonej aranżacji wnętrza.

Białe listwy przypodłogowe

Dobierając listwy do pokoju dziecięcego, możemy wybrać ponadczasowy klasyk, który będzie pasował do każdego koloru, niezależnie od ulegającej zmianie aranżacji pomieszczenia. Biała listwa przypodłogowa to idealne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się nie tylko w pokoju dziecięcym,  ale również na całej powierzchni mieszkania. W ofercie Mardom Decor znajduje się kolekcja listew przypodłogowych Premium, które fabrycznie pokryto ekskluzywną, satynową powłoką, która nadaje sztukaterii pięknego, śnieżnobiałego koloru. Listwy są odpowiednio zabezpieczone , a także gotowe do montażu. To doskonały wybór, który sprawdzi się na dobre lata.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.