Oryginalne zastosowania blatów drewnianych

Blaty drewniane są chętnie wybierane do kuchni oraz łazienki i są to ich najczęstsze zastosowania. Warto jednak wiedzieć, że oferują one znacznie więcej możliwości. Tym razem przedstawiamy ich rzadziej spotykane zastosowania w mieszkaniu.

Blat drewniany – ogromny potencjał

Blat drewniany może być gotowym produktem idealnym do aranżacji kuchni albo łazienki, ale jako wstępnie obrobiony materiał sprawdzi się do różnych rozwiązań aranżacyjnych. Poza swoją typową podstawową rolą można go wykorzystać w różnych realizacjach w mniej oczywisty sposób. Blaty drewniane mają bardzo duży potencjał i pięknie komponują się z innymi elementami w funkcjonalnych i eleganckich wnętrz. Jest wiele pomysłów na wykorzystanie blatów z drewna w całym mieszkaniu.

Drewno w aranżacjach wnętrz

Z drewna można wyprodukować różne elementy aranżacji wnętrz – m.in. blaty kuchenne i łazienkowe, ale też meble, półki, parapety czy podłogi, a nawet schody. Wiele z nich można też wykonać z twardego i wytrzymałego blatu o odpowiednich parametrach, bo ma on liczne zalety techniczne.

Blat drewniany jako tworzywo – co można z niego wykonać?

Kupując gotowy blat drewniany, mamy też pewność, że jest on już odpowiednio przygotowany do zastosowania we wnętrzach, co oznacza, że nie musimy już wiele z nim robić. Ma między innymi niższą wilgotność. Trzeba jedynie dobrać odpowiedni rozmiar blatu do swoich potrzeb. Taki blat dębowy czy bukowy z powodzeniem posłuży nam do wykonania np. półek, szafek, parapetów, skrzynek na drobiazgi oraz kwiaty i innych produktów o zaletach użytkowych.

Blaty drewniane mogą też posłużyć do obłożenia schodów i zapewnią komfort oraz bezpieczeństwo. Wyjątkowe usłojenie drewna doda im z kolei uroku. Dużą zaletą są także długie lata użytkowania takich schodów. Część pomysłów to poważne prace dla stolarza, ale niektóre drobiazgi możemy wykonać także samodzielnie. Blaty drewniane pozwalają doskonale łączyć tradycję z nowoczesnymi formami.

Blaty drewniane w ramach projektów DIY

Wśród najpopularniejszych elementów do samodzielnego wykonania są m.in. półki czy kuferki na biżuterię. Dzięki szlachetności tworzywa, takie półki zachowają swoje walory wizualne, ale też będą solidne i wytrzymałe – dopasuj jedynie odpowiednie mocowania!

Blaty dębowe, bukowe czy z innego drewna to również dobry materiał na oryginalny zagłówek łóżka. Taki dodatek dodaje sypialni przytulności i charakteru. Szeroka oferta blatów pozwoli dobrać odpowiedni do każdej stylistyki i aranżacji wnętrza. Jeśli zostaną nam jakieś kawałki blatów, warto wykonać także ramy na obrazy lub plakaty.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.