Pojemniki na piasek i sól. Dlaczego są tak bardzo potrzebne zimą?

Drewniane skrzynie na sól i piasek odchodzą w zapomnienie, a ich miejsce zajmują pojemniki z polietylenu. Czemu są one lepszym rozwiązaniem?

Zbliżająca się zima na pewno cieszy najmłodszych, jednak dorośli częściej myślą o związanych z nią trudnościach. Problemy z porannym rozruchem auta, podwyższone ryzyko kolizji czy większe wydatki na ogrzewanie to tylko niektóre z nich. Najpoważniejszym okazuje się jednak konieczność odśnieżania posesji oraz przylegających do niej traktów komunikacyjnych. To zadanie będzie dużo łatwiejsze, jeśli wyposażymy się w odpowiedni sprzęt i akcesoria. Przy ich kompletowaniu szczególną uwagę zwróćmy na dobór pojemnika na sól i piasek.

Pojemnik na piasek i sól. Kiedy jest potrzebny?

Na zakup pojemnika na sól i piasek powinny zdecydować się różne podmioty. Będzie przydatny zarówno na prywatnej posesji (szczególnie, jeśli ta ma dużą powierzchnię), jak i na terenach zarządzanych przez wspólnoty mieszkaniowe. Poza tym stanowi też niezbędny element zimowego wyposażenia firm – dzięki niemu odśnieżanie parkingów, placów manewrowych, dróg dojazdowych i wewnętrznych oraz traktów pieszych będzie sprawniejsze. Nie tylko chronią one piasek, sól i sorbent przed wilgocią, wiatrem i kradzieżami, ale też umożliwiają rozmieszczenie ich na terenie całej posesji.

Wytrzymały pojemnik na piasek. Jaki materiał?

By pojemnik na sól dobrze spełniał swoją funkcję, musi dobrze radzić sobie z czynnikami, na które będzie wystawiony. Chodzi tu przede wszystkim o:

  • wilgoć – pochodzącą z powietrza, gleby i opadów atmosferycznych;
  • promieniowanie UV, powodujące między innymi utratę koloru pojemnika;
  • uszkodzenia mechaniczne;
  • dostęp osób trzecich i działalność wandali

Dlatego nie zaleca się korzystania z powszechnych kiedyś skrzyni drewnianych. Lepszym rozwiązaniem będą pojemniki z wytrzymałych tworzyw sztucznych, takich jak polietylen, który doskonale sprawdza się w kontakcie z wilgocią i promieniami słonecznymi, a przy tym jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.