Próbki farb – jak mogą pomóc w malowaniu mieszkania?

W najbliższym czasie czeka Cię remont? Twoje ściany wymagają odświeżenia? Jeśli tak, sięgnij po próbki farb. Pomogą Ci one w wyborze odpowiedniej kolorystyki, a także precyzyjnym dobraniu odcienia, pasującego najbardziej do aranżowanej przez Ciebie przestrzeni. Baw się kolorami, fakturami i dekoracjami, by we wnętrzach, w których mieszkasz, stworzyć indywidualny, wymarzony styl.

Czym są próbki farb?

Jeśli znalazłeś kolor, który prawdopodobnie pasować będzie do Twojego mieszkania, nie musisz od razu kupować kilku litrów produktu – w wielu przypadkach możesz go najpierw wypróbować. Do tego właśnie służą próbki farb. To nic innego, jak małe opakowanie oryginalnego, dużego produktu, które pozwoli Ci wypróbować emalie przed zakupem pełnowymiarowych wersji. Wiernie odwzorowuje kolor, który znajdziesz w puszce z farbą.

To bardzo wygodne i często zalecane m.in. przez projektantów wnętrz rozwiązanie. Dzięki próbkom możesz zabrać kilka wybranych kolorów do domu i sprawdzić jak prezentują się na ścianach lub suficie, czy pasują do mebli oraz innych dekoracji, a także jak wyglądają w poszczególnych porach dnia. Kiedy znajdziesz ten jedyny, doskonały odcień, wystarczy kupić farbę o takim samym numerze, jakim zaznaczona została próbka.

Inny odcień w sklepie

Często zdarza się, że w sklepie jest zupełnie inne światło, niż w domu. Dzieje się tak, ponieważ markety budowlane wspierają się światłem sztucznym, zazwyczaj takim, które pozytywnie wpływa na barwy i ogólny wygląd produktów. Natomiast do Twojego domu wpada światło naturalne. Jest ono zupełnie inne – często cieplejsze. Inaczej widać w nim kolory. Próbki farb pomogą Ci wybrać właściwy odcień w świetle dziennym. Pamiętaj, że barwa szara, czerwona, a nawet żółta może zupełnie inaczej prezentować się w sztucznym świetle. W sklepie bardzo spodobał Ci się odcień błękitu, a w domu odnosisz wrażenie, że jest on mdły? Próbki umożliwią uniknięcie takich sytuacji.

Niełatwa decyzja

Próbki farb to także świetny pierwszy krok w aranżacji wnętrza ze względu na możliwość dopasowania do siebie poszczególnych kolorów i odcieni. Pomarańcz? Szarość? A może fiolet? Która barwa będzie pasować do nowej, purpurowej kanapy? Dobór kolorów nie zawsze jest łatwym zadaniem. Często wymaga sporej wyobraźni.

Próbki farb sprawiają, że aranżacja wnętrza staje się po prostu przyjemna! Dzięki nim możesz bawić się kolorami, sprawdzać jak wyglądają na poszczególnych powierzchniach i w których zestawienia wypadają najlepiej. Co więcej, dzięki próbkom sprawdzisz także jakość produktu – siłę krycia, przyczepność, a także stopień łatwości aplikowania, dobierając odpowiedni pędzel lub wałek. Dlatego sięgnij po próbki farb i ciesz się prostym, bezbłędnym malowaniem!

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.