Projekty domów z antresolą – dodatkowy metraż o nieograniczonych możliwościach aranżacyjnych

Artykuł partnera.

Antresola to znakomite rozwiązanie dla inwestorów, którzy potrzebują dodatkowej przestrzeni do spania lub pracy. Gotowe projekty domów z antresolą to koncepcje architektoniczne, które przypadną do gustu szczególnie osobom poszukującym przestrzeni mieszkalnej o wyjątkowej estetyce, nowatorskich i oryginalnych rozwiązaniach zapewniających odpowiedni poziom funkcjonalności użytkowej. Projekty domów z antresolą to zarówno bryły nawiązujące stylem do architektury tradycyjnej, jak i nowoczesne budynki zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi.

Przestrzeń do dowolnego zagospodarowania

Projekty domów Modern House z antresolą to efektownie otwarta przestrzeń o stylowym charakterze i unikalnym klimacie. Przed inwestorem, który zdecyduje się na zamieszkanie w budynku z antresolą, otwierają się szerokie możliwości aranżacyjne takiej powierzchni. W zależności od metrażu, ilości kondygnacji i indywidualnych potrzeb domowników antresola może przybierać różne formy zastosowania.

W dużych powierzchniowo budynkach typu willa czy rezydencja podstawową rolą antresoli jest najczęściej stworzenie odpowiedniego efektu wizualnego poprzez otwarcie drugiej kondygnacji i zapewnienie swobodnego widoku na strefę parterową domu. Niezwykle interesujące jest połączenie antresoli z wysokimi oknami, co jeszcze bardziej zwiększa optycznie przestronność wnętrza i zapewnia wyjątkowy widok na ogród.

Antresola to doskonałe rozwiązanie w projektach małych i średnich powierzchniowo domów. Dzięki niej przestrzeń użytkowa wydaje się znacznie większa. Antresola to również dodatkowy metraż pod dowolne zagospodarowanie w ograniczonych powierzchniowo budynkach. Sprawdź tutaj: modernhouse-projekty.pl/kategoria-produktu/projekty/projekty-domow-z-antresola/.

Architekci z Modern House najczęściej na antresoli projektują dla inwestorów m.in. pracownię, domową bibliotekę, kącik kawowy czy wspólną strefę rekreacyjną dla domowników, a nawet miejsce do spania. Antresola może być również korytarzem prowadzącym do innej części domu. Jest na pewno ciekawym rozwiązaniem konstrukcyjnym, zapewniającym dobrą komunikację pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami.

Projekt domu z antresolą

Podsumujmy najważniejsze zalety domu z antresolą:

  • dodatkowa przestrzeń do dowolnego wykorzystania i aranżacji
  • interesujące rozwiązanie architektoniczne
  • optyczne powiększenie powierzchni użytkowej
  • możliwość rozgraniczenia od siebie poszczególnych stref, bez konieczności zamykania ich ścianami czy osobnymi drzwiami
  • doskonały sposób na integrację wszystkich domowników
  • maksymalne wykorzystanie kubatury budynku
  • stosunkowo niewielki koszt wykonania

Antresola pod dachem

Zazwyczaj projekty domów z antresolą to bryły z dachem stromym, spadowym. Odsłonięcie skosów połaci dachowej nadaje przestrzeni bardziej dynamiczny charakter. Umożliwia powiększenie i optymalne wykorzystanie dostępnej kubatury budynku. Stromy dach w budynkach parterowych z antresolą pozwala na aranżację salonu otwartego na wysokości od poziomu gruntu do połaci dachu. Wnętrze wyższe od pozostałych stref mieszkalnych domu ułatwi zaprojektowanie otwartej antresoli, co jeszcze bardziej podkreśla przestronność tego miejsca.

Decydując się na projekt domu z antresolą, zyskujesz spektakularną, otwartą przestrzeń, dzięki której dom staje się jeszcze bardziej stylową i nowoczesną przestrzenią do życia. Antresola to mnóstwo możliwości aranżacyjnych i użytkowych, które podniosą funkcjonalność każdego metrażu.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.