Przepis na udany remont – dobre zaplecze to podstawa!

Artykuł partnera.

Remont domu czy mieszkania może szybko zamienić się w chaos, jeśli nie zostanie odpowiednio wcześniej zaplanowany. Liczy się nie tylko przemyślenie poszczególnych etapów pracy, ale również zabezpieczenie swojego dobytku przez zniszczeniem, np. zabrudzeniem farbą. Co zrobić, jeśli nie dysponujesz piwnicą, strychem lub inną przestrzenią, aby wynieść na czas remontu to, co najważniejsze? Oto kilka naszych propozycji!

Bezpieczne meble i sprzęty – czym je chronić?

Większości z nas remont kojarzy się z pewnością z malowaniem ścian czy sufitów – i słusznie. Nawet jeśli nie jest to główny cel prac, odświeżenie kolory w tych miejscach nie zajmuje przy okazji dużo czasu. Może jednak powodować powstawanie trudnych do usunięcia zanieczyszczeń wokół. Możesz uniknąć uszkodzenia Twoich ulubionych regałów, stolików czy komód, jeśli wcześniej odpowiednio je zabezpieczysz. Dzięki temu w pełni skupisz się na pracy, a nie na ciągłym sprawdzaniu, czy nie doszło do niepożądanych zabrudzeń. Wystarczy, że wybierzesz się do jednego z większych sklepów budowlanych i kupisz:

  • folię stretch;
  • taśmę klejącą;
  • malarską folię ochronną.

Meble o większych rozmiarach powinieneś zabezpieczysz jeszcze przed rozpoczęciem remontu. Niewymiarowa szafa czy stół w oryginalnym kształcie mogą zająć Ci pod tym względem nieco więcej czasu.

Nie masz czasu na czynności ochronne? Weź pod uwagę magazyn zewnętrzny!

Dla niektórych w przypadku remontu szczególnie liczy się czas jego realizacji. Jeżeli zabezpieczanie folią mebli i sprzętów nie jest dla Ciebie, sprawdź, czy w Twoim mieście nie funkcjonuje samoobsługowy magazyn. Warszawa to już nie jedyne miasto, gdzie można spotkać taką usługę.

Taka przechowalnia rzeczy działa jak wielkopowierzchniowy magazyn, w którym wygospodarowano osobne pomieszczenia (boksy) o różnych metrażach. Masz możliwość wynajęcia tam boksu zgodnie ze swoimi potrzebami. Niektóre firmy, jak Kangu oczekują od klienta przynajmniej 7-dniowej umowy najmu. W tym czasie ty możesz cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa swojego dobytku, a jednocześnie satysfakcją ze sprawnego remontu, w którym nic ci nie przeszkadza.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.