Przewodnik po pralkach dla początkujących

Artykuł partnera.

Wybór odpowiedniej pralki może przysporzyć niemało kłopotu. Zwłaszcza osobom, które po długich latach korzystania ze starszego modelu, muszą wymienić go na nowy. Jednak nie taki diabeł straszny, w tym przypadku pralka… Wystarczy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, żeby kupić prawdziwą sojuszniczkę codzienności. Czym w takim razie kierować się przy zakupie nowej pralki i jakie funkcje mogą okazać się szczególnie przydatne?

Sprawdź pojemność pralki

Pojemność pralki to jeden z najważniejszych aspektów, który ma wielki wpływ na domową logistykę. Dlatego pierwszą rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę przy jej zakupie, jest jej przeznaczenie. Czy kupujesz ją na potrzeby własne, czy może do wynajmowanego przez studentów mieszkania, a może dla większej rodziny? Jeśli w Twoim domu pierze się zbiorowo duże ilości ubrań, tylko większa pralka doskonale poradzi sobie z wieczną stertą rzeczy do prania. Te najbardziej pojemnościowe przyjmują aż 9 kg ubrań za jednym razem. Doskonałym wielkopojemnościowym modelem jest pralka LG dostępna w wielu wersjach oferujących imponujący wachlarz funkcji i programów. Mniej wymagający użytkownicy mogą poprzestać na pralkach o standardowych pojemnościach 5-6 kg.

Pralka z funkcją parowania

Nie lubisz prasować? Pralka ułatwi Ci to zadanie. Chociaż brzmi to dosyć egzotycznie, w rzeczy samej najnowsze generacje pralek posiadają funkcję parowania, które nie tylko eliminuje zagniecenia jakie powstają w wyniku prania, ale także pozbywa się wszelkich bakterii i wirusów. Jest to niezwykle przydatna funkcja dla alergików.
Funkcję SteamPower Pro posiada na przykład pralka Amica, której producent oferuje jeszcze sporo innych przydatnych programów takich jak Program Pupil, pomagający pozbyć się z ubrań sierści czy Program Antyroztocza, eliminujący niewidoczne szkodniki za pomocą pary i światła UV.

Zdalne sterowanie Twojej pralki

Czasy, gdy nie można było zostawić włączonej pralki samej, definitywnie się skończyły. A to wszystko dzięki zaawansowanej technologii, która pozwala na sterowanie pralką za pomocą smartfona! Korzystając ze specjalnej aplikacji, możesz w pełni sprawować kontrolę nad swoją pralką z niemal każdego miejsca na świecie. Możesz ją włączyć i wyłączyć, ustawić odpowiedni cykl prania i co niezwykle ważne – sprawdzić jej stan techniczny, a w razie usterki dostaniesz powiadomienie! Taką magiczną funkcję oferuje już niemal każdy producent urządzeń piorących.

Przed zakupem sprawdź energooszczędność urządzenia

Miesięczne rachunki to w dużym stopniu wynik działania podstawowych sprzętów takich jak lodówka czy właśnie pralka. Szukając odpowiedniego modelu, warto przemyśleć kwestię energooszczędności, która może znacznie różnić się, biorąc pod uwagę różne modele. W opisach produktu producenci podają średnie zużycie prądu dla 100 cykli prania. Waha się ono między 40 kWh a 80 kWh, co daje nawet około 30 zł różnicy! Dlatego wybór energooszczędnej pralki może pomóc nam zaoszczędzić niemałą kwotę w skali roku.

Pralka z funkcją suszenia

Suszarka w pralce daje naprawdę duże poczucie komfortu. Zwłaszcza osobom zabieganym, które nie zawsze znajdują czas na wywieszenie prania. Co prawda nie jest to opcja oszczędna, ale często niezwykle przydatna. Szczególnie gdy zdarza się niespodziewany wyjazd czy wyjście, a ulubione ubrania leżą w koszu na pranie. Jeśli to właśnie komfort, a nie oszczędzanie, gra główną rolę, warto zastanowić się nad popularną już opcją 2 w 1.

Dobrze dobrana pralka to towarzysz codziennego życia. Jej wybór powinien być uzależniony przede wszystkim od sposobu korzystania z niej, na który składa się częstotliwość i liczba użytkowników. Warto dopasować ją do własnych potrzeb i nie bać się zaawansowanych technologii, które zostały stworzone po to, by ułatwić Ci życie!

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.