Przygotuj swój ogród na wiosnę!

Ciepłe dni to idealna okazja do pierwszych prac ogrodowych, które przyczynią się do uprzątnięcia  działki po zimie i umożliwią zrobienie miejsca na wiosenno-letnią strefę relaksu.

W tym czasie właściciele ogrodów robią przegląd posadzonych w poprzednim sezonie roślin, sprawdzają stan mebli ogrodowych i sprzętu do grillowania, ale też małymi krokami tworzą listę niezbędnych rzeczy, które muszą dokupić, aby w niedługim czasie móc swobodnie odpocząć pod gołym niebem wraz z zaproszonymi gośćmi.

Jakie akcesoria ogrodowe warto kupić?

Pierwszym poważnym wyzwaniem dla właściciela ogrodu jest jego zaprojektowanie tak, aby nie wymagał on wielu godzin skomplikowanych prac ogrodniczych, ale także, aby cieszył oko – zarówno w sezonie wakacyjnym, jak i jesienią i zimą. Po kilku latach ogród zaczyna pięknieć, rośliny bujnie się rozwijają i wtedy przychodzi czas na kolejne, już bardziej systematyczne prace, do których niezbędne będą choćby podstawowe akcesoria ogrodnicze. Przydadzą się wówczas specjalne ostre nożyczki lub sekator, grabie i pojemnik na opadające liście i owoce zalegające na trawie.

Jeśli zawsze marzyliśmy o przydomowym warzywniaku – możemy spróbować swoich sił w uprawie właśnie różnego rodzaju ziół i warzyw. Do tego niezbędne będą też łopatki, nożyk lub mniejsze nożyczki i konewka lub wąż, który umożliwi odpowiednie nawadnianie. Zamiast typowych, stałych szklarni czy tunelu, rośliny jednosezonowe można posadzić także w znacznie lżejszych osłonkach, które późną jesienią można złożyć i zanieść np. do piwnicy, gdzie czekać będą na kolejny ciepły sezon.

Meble ogrodowe idealne na wiosenno-letni relaks

Gdy już zakończymy pierwsze prace porządkowo-ogrodnicze, przychodzi czas na przygotowanie miejsca na relaks dla całej rodziny. Gdy dni stają się długie i ciepłe wielu z nas lubi przenieść się na powietrze i tam spędzać większość wolnego czasu. Nie jest to jednak możliwe, jeśli nie zadbamy o odpowiednie meble ogrodowe. Jeśli nasze dotychczasowe sprzęty są już mocno wysłużone, warto rozejrzeć się po okolicznych sklepach, które w tym okresie w swojej ofercie mają odpowiednie produkty (np. kaufland.pl/asortyment/countryside.html). Do wygodnego odpoczynku idealnie sprawdzą się rozkładane leżaki, hamaki, ławki i siedziska. W czasie grilla i rodzinnych posiłków w ogrodzie lub na tarasie niezbędny będzie także stabilny stół oraz parasol osłaniający przed zbyt dużą ilością promieni słonecznych.

Może się też zdarzyć tak, ze będziemy musieli przygotować strefę nie tylko dla dorosłych, ale tez dla dzieci. Wtedy warto kupić jeszcze huśtawkę, zjeżdżalnię, kolorową piaskownicę czy dmuchany basen, w którym maluchy będą mogły maksymalnie korzystać z pięknej pogody przez najbliższe miesiące oraz w pełni bezpiecznie bawić się pod okiem rodziców i w towarzystwie innych ciekawych świata rówieśników.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.