Remmers – lazura ochronna do drewna stosowanego na zewnątrz budynków

Artykuł sponsorowany.

Drewno bardzo często jest wykorzystywane w roli materiału dekoracyjnego na zewnątrz elewacji budynków, przez co narażone jest na działanie wielu niekorzystnych czynników.

Drewno znajdujące się na zewnątrz ulega o wiele szybszemu procesowi starzenia się przez działanie wilgoci, wiatru, słońca, promieniowania UV czy zmian temperatury. Jeśli chcemy utrzymać drewniane elementy w dobrej kondycji przez wiele lat, warto zabezpieczyć je odpowiednim środkiem, który uchroni je przed działaniem negatywnych czynników atmosferycznych.

Do wyboru mamy kilka rodzajów środków zabezpieczających drewno, do których możemy również zaliczyć lazury ochronne. W przypadku zdecydowanej większości popularnych lazur ochronnych do drewna stosowanego na zewnątrz otrzymujemy niekompleksowe rozwiązanie, które wymaga od nas zastosowania impregnatu czy powłoki gruntującej. To rozwiązanie wymaga od nas dobrania odpowiednich produktów, które nie zawsze zagwarantują nam najlepszą trwałość i zabezpieczenie drewna. Jeśli chcemy mieć pewność wyboru wysokiej jakości ochrony, powinniśmy wybrać kompleksowe rozwiązanie, jakim są lazury do drewna 3w1, które zawierają wszystkie niezbędne składniki w jednej mieszance.

Powłoka gruntująca, impregnat i lazura w jednym

Powłoka gruntująca stosowana na drewno zapewnia odpowiedni poziom przyczepności między drewnem a nakładaną lazurą. Z kolei impregnat chroni drewno przed wszelkiego rodzaju grzybami (sinizna). Stosowanie zwykłej lazury do drewna na zewnątrz to konieczność powtarzania czynności nakładania powłoki zabezpieczającej drewno. Jeśli zrezygnujemy z powłoki impregnującej lub gruntującej, może okazać się, że drewno z upływem czasu będzie miało punktowe przebarwienia.

Wybór lazury do drewna Remmers typu 3w1 to doskonały wybór, ponieważ gotowy produkt zawiera w sobie impregnat, powłokę gruntującą oraz lazurę do drewna o odpowiednio dobranych proporcjach. Tego typu produkty zapewniają skuteczną ochronę drewna przed promieniowaniem UV, pleśnią i glonami, wilgocią, żerowaniem os czy sinizną. Dodatkowym atutem lazury do drewna Remmers 3w1 jest powstawanie powłoki, która pozwala drewnu oddychać. Sama konserwacja wysokiej jakości powłoki ochronnej do drewna stosowanego na zewnątrz jest również łatwa i nie wymaga szlifowania by zregenerować wybrane elementy drewna po poprzednim sezonie.

Lazura do ochrony drewna stosowanego na zewnątrz budynków

W ofercie Remmers istnieje kilka wariantów lazury do drewna 3w1 i zalicza się do nich:

  • HK-Lasur – lazura dekoracyjna klasy premium, na bazie rozpuszczalników
  • HK-Lasur Grey-Protect – lazura dekoracyjna klasy premium, na bazie rozpuszczalników, która nadaje drewnu odcienie szarości,
  • Holzschutz-Creme – krem lazurujący na bazie rozpuszczalników.

Lazura do drewna HK-Lasur – właściwości i obszary stosowania.

HK-Lasur jest lazurą klasy premium, która chroni drewno przed wilgocią oraz sinizną. Jej właściwości ochronne ograniczają powstawanie zgnilizny oraz zabezpieczają przed żerowaniem os. Lazura w swoim składzie zawiera również powłoki chroniące przed pleśnią i glonami, a sama warstwa ochronna wnika głęboko w drewniane podłoże i pozwala drewnu oddychać. Wybierając lazurę HK-Lasur, otrzymujemy produkt cienkowarstwowy, który nie łuszczy się oraz pozwala na dowolne łączenie kolorów.

Głównym obszarem stosowania lazury do drewna HK-Lasur jest drewno znajdujące się na zewnątrz budynków, które nie ma kontaktu z gruntem.

Dekoracyjna lazura do drewna HK-Lasur Grey-Protect

HK-Lasur Gray-Protekt to wysokiej jakości lazura ochronna 3w1 klasy premium, która nadaje drewnu naturalne szare kolory i znakomicie nadaje się do zabezpieczenia drewnianych powierzchni w miejscach narażonych na działanie czynników atmosferycznych. Grey-Protect ogranicza powstawanie zgnilizny, zabezpiecza drewno przed żerowaniem os, głęboko wnika w samą strukturę drewna oraz pozwala mu oddychać.

Holzschutz-Creme

Lazurujący krem ochronny Holzschutz-Creme to ochrona 3w1, która chroni drewno przed wilgocią i sinizną, zapobiega powstawaniu zgnilizny. Dodatkowo produkt wyróżnia się intensywnym kolorem, składnikami zabezpieczającymi przed pleśnią i glonami oraz większą gęstością, przez co nakładana warstwa nie kapie i zapewnia większy komfort pracy w trudnodostępnych miejscach. Gotowa mieszanka ma konsystencję kremu i nie łuszczy się po nałożeniu.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.