Remont i aranżacja mieszkania pod wynajem

W dzisiejszych czasach wynajem mieszkań cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Odpowiednio wyremontowane i gustownie zaaranżowane może stać się dobrym pomysłem na biznes. W jaki sposób je urządzić, aby przynosiło zyski? Po przeczytaniu tego poradnika nie będziesz mieć wątpliwości.

Remont mieszkania pod wynajem – triki, które warto znać

Dostosowanie mieszkania pod wynajem to inwestycja długoterminowa, dlatego powinno się podejść do tego z pomysłem. Sprawdź przydatne triki, które warto wziąć pod uwagę podczas prac przygotowawczych:

  • Uniwersalność.

Mieszkanie nie jest przeznaczone dla właścicieli, lecz dla najemców. Nawet jeśli w naszej głowie pojawią się egzotyczne pomysły na aranżację wnętrz, lepiej je odłożyć i skupić się na bezpiecznej uniwersalności.

  • Pomyśl, kto będzie odbiorcą.

Jeśli wcześniej określisz grupę potencjalnych najemców, łatwiej Ci będzie określić ich potrzeby. Inaczej wygląda urządzanie mieszkania dla singla czy pary a inaczej dla rodziny z dwójką dzieci.

  • Minimalizm.

Dobre wykorzystanie przestrzeni to klucz do sukcesu, szczególnie w przypadku małych mieszkań. Dlatego nie warto przesadzać z dodatkami czy zagracaniem pomieszczań meblami. W sypialni wystarczą gładkie, białe ściany i ewentualnie łóżko.

  • Biel zawsze na czasie.

Nie ważne czy przeprowadzasz remonty mieszkań w Poznaniu, czy Warszawie, postaw na uniwersalną biel na ścianach. Do śnieżnej bieli ścian łatwiej jest dobrać meble czy dodatki.

  • Równe ściany przede wszystkim.

Dziurawe i krzywe ściany sprawią, że Twoje mieszkanie przez długie miesiące będzie oczekiwało na potencjalnych najemców.

  • Trwałość.

Materiały, które są najbardziej narażone na zużycie, jak panele, powinny służyć kolejnym najemcom przez lata. Dlatego przy ich wyborze nie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie ceną.

Aranżacja mieszkań pod wynajem – kto będzie idealnym najemcą?

To, w jakim stylu chcesz urządzić swoje mieszkanie, zależy ściśle od grupy potencjalnych najemców:

  • Dla studentów

Wydawać by się mogło, że ta grupa docelowa ma najniższe wymagania. Wystarczy materac, prysznic i jakiś stolik. Czasy się jednak zmieniają i nawet tak minimalistyczna grupa, jak studenci chce mieszkać godnie. Brudne ściany i grzyb w łazience, z którym nie poradziłaby sobie nawet ekipa przeprowadzająca remonty mieszkań w Poznaniu, nie zachęcają do wynajmu. Wyposażając mieszkanie dla studenta, warto zadbać o podstawowy sprzęt AGD. Nie musi być nowy, ale schludny. I koniecznie taki lokal warto zaopatrzyć w internet, który jest  cenniejszy od pięknych wnętrz i ścian.

  • Dla pracowników korporacji

W przypadku tej grupy docelowej odpada wyposażanie lokalu w tanie materiały. Nowoczesność i smak to podstawa. Kolorystyka ścian czy mebli powinna być bardziej stonowana. Krzyczące wnętrza, jak i ciemnie, przytłaczające kolory odpadają. Sprzęt AGD nie koniecznie musi być z najwyższej półki, powinien być jednak utrzymany w dobrym i czystym stanie.

  • Dla singli lub młodych rodzin

Na potrzeby tej grupy najemców, mieszkanie najlepiej przygotować puste z podstawowym sprzętem AGD. Młodzi najemcy najchętniej chcą wprowadzić się do lokalu razem ze swoimi meblami, dlatego warto nie wychodzić przez szereg i nie szukać łóżka czy szafy do sypialni.

Mieszkanie na wynajem – co koniecznie musi się w nim znaleźć?

Niezależnie od tego, dla jakiej grupy docelowej przygotowujesz lokal, jest pewien standard, który powinien posiadać każde lokum. Warto zacząć od przestrzeni kuchennej. Muszą się w niej znaleźć meble kuchenne i ewentualnie jakiś stół z krzesłami. Kuchnia powinna być również wyposażona w podstawowy sprzęt AGD – lodówka i piekarnik.

Łazienka to kolejnie pomieszczenie, które warto wyposażyć. Po położeniu pięknej glazury i terakoty, przez wybraną ekipę robiącą remonty mieszkań w Poznaniu, warto zadbać o prysznic. Może być z tradycyjnym brodzikiem, lub bardziej nowoczesny, typu „walk in”. Poza tym pomieszczenie warto wyposażyć w pralkę, lustro i półki. W sypialni powinna znaleźć się jakaś szafa a w przedpokoju półka na buty i jakieś wieszaki.

Mieszkania na wynajem to świetna inwestycja, ale również ciężki kawałek chleba. Ludzie są równi, jak również ich potrzeby. Gustownie przeprowadzony remont lub aranżacja wnętrza przyczynią się do zamienienia lokalu w zyskowny biznes na lata.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.