Rodzaje tkanin tapicerskich

Aby nadać meblowi odpowiedni charakter, często obija się go odpowiednią tkaniną. Czyni się to również, kiedy właściciele kupują na przykład nową kanapę i chcą, aby pozostałe fotele czy krzesła wyglądały podobnie. W tym celu korzysta się z różnych tkanin tapicerskich, pozwalających wykonać obicie w dowolnym stylu. Sprawia to, że nie ma potrzeby kupowania nowych mebli, kiedy jeden się zepsuje, po to, aby całość tworzyła spójną kompozycję.

Po co wykonuje się obicia tapicerskie?

Meble do tapicera oddaje się między innymi w przypadku przetarcia obicia. Kiedy materiał się uszkodzi, fachowiec dokona odpowiednich napraw. Trzeba wtedy wybrać właściwy materiał, który zostanie nałożony na krzesło lub kanapę. Taka praca sprawi, że meble zyskają nowy, odświeżony wygląd.

Dodatkowo tapicer pomoże także, kiedy zaistnieje konieczność wymiany jednego mebla, który nie jest dostępny w pożądanym odcieniu. Wtedy istnieje możliwość dopasowania obicia do pozostałego wyposażenia, bez konieczności zakupu całego zestawu. Rozwiązanie to będzie o wiele tańsze i pozwoli wybrać odpowiedni dla siebie wzór oraz materiał.

Jakie są rodzaje tkanin tapicerskich?

Decydując się na zmianę obicia, do wyboru masz wiele materiałów, a każdy z nich ma inne cechy charakterystyczne. To sprawia, że każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie. Do najpopularniejszych tkanin tapicerskich należą plusz oraz jego odmiany takie jak welur. W celu zmiany obicia wykorzystuje się również żakard, szenil czy alcantarę.

Właściciele mebli często również decydują się na obicie mebli skórą. Należy ona do jednego z najdroższych materiałów, jednak charakteryzuje się wysoką wytrzymałością oraz znakomitą prezencją. Krzesła czy kanapy wyglądają wtedy luksusowo. Tym materiałem można obić zarówno nowoczesne wyposażenie, jak i to liczące kilkadziesiąt lat. Dodatkowo ta tkanina jest przyjazna dla alergików.

Jak wybrać odpowiednią tkaninę do mebli?

Wybór odpowiedniej tkaniny do mebli jest trudnym zadaniem. Pod uwagę należy wziąć wiele aspektów, takich jak wygląd mebla, jego powierzchnię, a także przeznaczenie. Przy doborze odpowiedniego materiału pomóc może jednak firma tapicerska, taka jak na przykład Baster. Doświadczenie pracowników zakładu sprawi, że dla swojej kanapy czy krzesła wybierze się najlepsze rozwiązanie.

Jest to ważne, ponieważ wybór właściwej tkaniny to spokój na lata. Nie będzie potrzeby oddawania kanapy lub krzeseł do ponownego obicia, ponieważ materiał szybko się przetarł i nie wygląda już reprezentacyjnie.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.