Rolety zewnętrzne – jakie wybrać?

Okazuje się, że niezwykle przydatnym przedmiotem w każdym domu zarówno latem, jak i zimą są rolety podtynkowe. Zamontowanie rolet zewnętrznych jest dość proste i cały czas cieszą się dużą popularnością. Chętnie wybierane są przez właścicieli domów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne rozwiązania, które gwarantują nie tylko skuteczną ochronę przed promieniowaniem słonecznym i wyciszają pomieszczenia, ale także zapewniają inne dodatkowe opcje.

Producenci rolet zewnętrznych wciąż starają się, aby ich rolety zapewniały nie tylko ładny wygląd, ale też były coraz bardziej funkcjonalne. Ważnymi czynnikami jest to, żeby pasowały do elewacji budynku, lecz także to, aby były wytrzymałe pod względem odporności na czynniki zewnętrzne.

Co dają rolety zewnętrzne? Czy warto je stosować?

Zanim przejdziemy do omawiania ważnych parametrów technicznych, warto przemyśleć fakt, czy rolety antywłamaniowe są w ogóle nam potrzebne. Na pewno przydadzą się, gdy posiadamy dom jednorodzinny, chociaż stosuje się je również w mieszkaniach. Z roletami zewnętrznymi wiąże się wiele zalet. Poniżej zaprezentujemy te najważniejsze.

Zaciemnienie – produkty te pozwalają nam całkowicie odizolować się od światła podchodzącego z zewnątrz, lecz nie tylko. Rolety mogą chronić nas także od hałasu, niczym solidne drzwi. Jest to więc dobre rozwiązanie, jeżeli mieszkamy w ruchliwej okolicy;

Efektywność energetyczna – jeżeli borykamy się w naszym domu z mostkami cieplnymi to najwyższej klasy roleta, pozwoli ograniczyć starty cieplne, co przełoży się na obniżenie kosztów ogrzewania. Jest to możliwe jeżeli wybierzemy pancerz rolety, który wypełniony jest materiałem izolacyjnym;

Ochrona przed kradzieżą – zastosowanie rolet antywłamaniowych to także większe poczucie bezpieczeństwa. Stanowią niezwykle trudną do pokonania barierę, co pozwoli uchronić nasz dom przed próbami włamania. Na rynku dostępne są modele, które wyposażone są np. w zamki, czy rygle.

Miły chłód latem – całkowicie zaciemnienie oznacza możliwość odizolowania wnętrza domu od promieni słonecznych, a co za tym idzie pomieszczenia, nie będą się nagrzewać latem. My możemy uzyskać komfortową temperaturę i cieszyć się chłodem w upalne dni;

Dodatkowe funkcje – niewątpliwie bardzo wygodnym dodatkiem, które posiadają rolety, jest fakt, iż można zamontować w nich zdalne sterowanie i zamykać oraz otwierać je za pomocą pilota.

Rodzaje rolet zewnętrznych – na które się zdecydować?

Skoro wiemy już jakie rolety posiadają zalety, warto przyjrzeć się bliżej jakie wybrać do wnętrza domu. Wówczas zakup rolet będzie o wiele łatwiejszym wyzwaniem.

Rolety zewnętrzne nadstawne – są przeznaczone do montażu w obiektach, w których wymieniania jest stolarka okienna lub do nowo powstających nieruchomości. Taki system cechuje się dużą estetyką wykończenia i świetnymi parametrami izolacji akustycznej. Doskonale sprawdzą się na wyższych kondygnacjach budynku;

Rolety zewnętrzne natynkowe – to częsty wybór właścicieli budynków już istniejących. Nie wymagają planowania jeszcze przed budową budynku i przeprowadzania remontu. Nie jest to rozwiązanie, które jest najbardziej estetyczne, jednak swoją funkcjonalnością przekonują do zakupu;

Rolety zewnętrzne podtynkowe – ich zastosowanie to przede wszystkim nowe budynki, które mają dopiero powstać. Schowanie osłony w elewacji daje bardzo ładny efekt wizualny. System podtynkowy nie narusza także energetycznego bilansu.

Mimo wielu rodzajów rolet każda z nich pełni podobne funkcje w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Różnica jest w zasadzie sposób ich montażu. Wybór odpowiedniego typu zależy przede wszystkim więc od etapu budowy i aktualnego stanu stolarki okiennej.

Sprawdź więcej na: https://dopasujrolety.pl/3-rolety-zewnetrzne

Rolety zewnętrzne – jak wybrać?

Rodzaj rolet, oraz to, jak je zamontować w budynkach nie powinno być jednak jedynym kryterium wyboru. Roletę możemy wybierać za pomocą dodatkowych wskazówek.

Sposób wykonania

Jest to dość obszerna kwestia, a na rynku dostępne są różne rozwiązania dostosowane do użycia w konkretnych miejscach.

Sposób sterowania

Ważną kwestią przy zakupie rolet jest to, jak będą sterowane. Niewątpliwie wygodniejszą opcją jest sterowanie elektroniczne za pomocą pilota. Takie rozwiązanie będzie jednak o wiele droższe. Alternatywą jest klasyczne, ręczne urządzenia.

Materiał wykonania

Zakup rolet powinien, zawiera wiedzę na temat najlepszych materiałów ich wykonania. Powinniśmy się skupić przede wszystkim na tym, z jakiego materiału został wykonany pancerz rolet. Największą wytrzymałością cechują się modele stalowe, jednak na rynku możemy znaleźć również aluminiowe modele, PCV, a także rolety wykonane z drewna. Dobrze sprawdzić jest także jaki materiał izolacyjny został użyty do produkcji.

Jak więc możemy zauważyć wybór rolet zewnętrznych to bardzo złożony temat. Podczas ich wybór powinniśmy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Nowoczesne rozwiązania oferują nam wiele przydatnych, dodatkowych funkcji. To oraz poszczególne parametry techniczne powinny interesować nas najbardziej. Nie zapominajmy także o kwestii pielęgnacji rolet, o których zapomina większość klientów. To jak łatwo będzie przeprowadzić serwis tych produktów, również powinno być zakupowym wyznacznikiem.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.