Sekatory akumulatorowe – nowoczesne narzędzie ogrodnicze

Artykuł partnera.

Przycinanie gałęzi to cykliczna praca, która czeka wszystkich zajmujących się sadem, ogrodem niezależnie od powierzchni czy winnicą.

Jak ułatwić pracę w sadzie?

Czynność ta też jest niezbędna przy pielęgnacji szkółek leśnych. Przycięcie kilku czy kilkunastu krzewów lub drzew w przydomowym ogródku nie należy do ciężkich prac, chociaż przy grubszych gałęziach trzeba w to włożyć sporo siły. Inaczej wygląda sytuacja w ogrodnictwie lub sadownictwie na poziomie profesjonalnym. Do przycinania gałęzi na znacznej powierzchni potrzeba grupy pracowników. Używając ręcznych narzędzi szybko się zmęczą – praca będzie wykonywana z przerwami, a jej wydajność stanie pod znakiem zapytania. Używający tradycyjnych sekatorów ręcznych narażeni są również na kontuzje stawów i mięśni. Dlatego profesjonaliści używają sekatorów akumulatorowych, które o co najmniej 30 procent zwiększają wydajność pracy, a do pracy za ich pomocą nie potrzeba fizycznej siły.

Czy sekatory akumulatorowe są drogie ?

Wszystko zależy od jakości urządzenia. Jest to narzędzie narażone na duże obciążenia, dlatego ich trwałość i niezawodność to podstawowe kryterium wyboru. Sekatory.eu oferują nowoczesne sekatory akumulatorowe wyprodukowane przez szwacjcarską firmę Felco. Jako wyłączny przedstawiciel na Polskę sekatory.eu zajmują się również seriwsem gwarancyjnym i pogwarancyjnym oferowanych przez siebie produktów. Oprócz samych sekatorów na stronie sekatory.eu można znaleźć komplet niezbędnhych akcesoriów do pracy  – ostrzałki, rękawice ochronne, wymienne amulatory i smary do konerwacji sekatorów. Marka Felco jest od lat doceniana przez sadowników i ogrodników na całym świecie.

Czy obsługa sekatora akumulatorowego jest trudna ?

Producent zadbał o maksymalny komfort pracy. Bateria czyli akumulator nie należy do ciężkich – waga najcięższego nie przekracza 1,5 kilograma. Akumulator przymocowany jest do pasa za pomocą specjalnej uprzęży, a jego pojemność wystarcza na około 8 do 10 godzin nieprzerwanej pracy bez ładowania. Sekatory akumulatorowe mogą zastąpić piły ogrodowe ponieważ dają sobie radę z gałęziami o grubości do 4,5 cm. Do sekatorów może być ocjonalnie dołączone specjalne oprogramowanie, które umożliwia monitorowanie pracy z poziomu smartfona lub komputera i generuje szczegółowe raporty dotyczące wydajności pracy. Rejestrowanie  czasu efektywnej pracy oraz ilości cięć w określonym czasie pozwala łatwo skalkulować koszty dorocznego przycinania gałęzi w sadzie lub ogrodzie.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.