Siatka przeciw ptakom – gdzie warto ją zamontować?

Ptaki i ludzie nie zawsze żyją w zgodzie. Skrzydlaci goście potrafią być bardzo uciążliwi i powodować niemałe zniszczenia. Jednocześnie ich odstraszenie bywa bardzo trudne, szczególnie że potrafią się przyzwyczaić do wielu stosowanych przez człowieka metod. Jedną z najskuteczniejszych form ochrony przed ptakami jest więc siatka, która tworzy fizyczną barierę przed przedostaniem się na określony obszar. Dowiedz się, gdzie warto ją zamontować!

Siatka przeciw ptakom na budynki

Obecność ptaków w krajobrazie miejskim bardzo często jest uciążliwa. Głównymi „złoczyńcami” są gołębie, których odchody potrafią oszpecić każdą budowlę czy obiekt architektoniczny. Ciągłe usuwanie nieczystości może być prawdziwą zmorą, a pozostawiona na dłużej nierzadko uszkadzają powierzchnie, na których się znajdują. Warto przy tym zaznaczyć, że wszędobylskie ptaki stanowią nie tylko problem estetyczny. Dużym zagrożeniem mogą być również roznoszone przez nie choroby. Dlatego też siatka ochronna przeciw ptakom jest tak dobrym rozwiązaniem.

To idealny sposób na uniemożliwienie latającym intruzom dostanie się w miejsca, w których nie powinny się pojawiać. Świetnym rozwiązaniem jest siatka przeciw ptakom na balkon lub taras. Można jej użyć również do ochrony elewacji. Utrudni ptakom siadanie na gzymsach i parapetach, co zapewni koniec problemów z zabrudzoną i uszkodzoną elewacją.

Siatka na drzewa przeciw ptakom

Ptaki to również znani złodzieje ogrodowych zbiorów. Z tendencji do podkradania owoców z drzew i krzewów znane są głównie szpaki, ale inne gatunki, takie jak kosy, gile, sójki czy drozdy, również mogą stanowić zagrożenie dla Twoich upraw. Jak się obronić przed nimi wszystkimi? Najlepszym sposobem jest siatka na drzewa przeciw ptakom. Jej montaż jest bardzo prosty, a wytrzymałość wysoka – dzięki temu skutecznie chronią plony przed intruzami. Siatka sadownicza przeciw ptakom doskonale zabezpieczy wiśnie, śliwki, jabłonie, grusze i wszelkie inne drzewa owocowe w sadzie, ogrodzie lub na plantacji.

Dokładnie w taki sam sposób działa siatka przeciw ptakom na borówki, maliny, agrest  i inne krzewy owocowe. Dzięki temu, że tworzy fizyczną barierę dla ptaków, jest niesamowicie skuteczna. Do ochrony winorośli stosowana jest zaś siatka na winogrona przeciw ptakom. Wszystkie te produkty mają bardzo podobne lub wręcz takie same parametry, dlatego są równie skuteczne.

Siatka przeciw ptaką na drzewach owocowych w sadzie

Siatka przeciw ptakom może również chronić owoce na drzewach lub krzewach. Świetnie sprawdza się do zabezpieczania m.in. winorośli, wiśni, czereśni, śliwek, borówek, agrestu i wielu innych rodzajów plonów

Mocna siatka przeciw ptakom – ochrona przed drapieżnikami

Ptaki to nierzadko również drapieżniki, które mogą zagrażać Twojej hodowli. Ponadto osobniki „z zewnątrz” mogą przenosić groźne choroby. Odpowiednia ochrona zapewni bezpieczeństwo zwierzętom hodowlanym, takim jak kury, gęsi, bażanty czy pawie, nie ograniczając jednocześnie ich swobody ani dostępu do światła czy powietrza. Siatka na ptaki idealnie nadaje się do budowy wolier, ponieważ jest łatwa w użyciu, trwała i odporna na warunki atmosferyczne. Najlepiej sprawdzi się model z polietylenu, który nie nasiąka wodą. Dzięki jej lekkości i elastyczności montaż siatki przeciw ptakom jest bardzo prosty, a wysoka wytrzymałość sprawia, że Tworzy ona skuteczną barierę na wiele lat.

To produkty dostępne w kilku wariantach różniących się przede wszystkim wielkością oczek. Dzięki temu każdy może samodzielnie zdecydować, jaka siatka przeciw ptakom będzie odpowiednia dla konkretnego zastosowania. Najdrobniejsze oczka z powodzeniem zapewnią ochronę również przed niewielkimi osobnikami, np. w ogrodzie czy sadzie. Warto kupić ja bezpośrednio od producenta, by uzyskać gwarancję co do parametrów i trwałości oraz fachową pomoc przy wyborze!

Sprawdź ofertę od Symar dotyczącą siatek na ptaki: https://symar.pl/siatki-na-ptaki/

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.