Składane rowery elektryczne – idealne rozwiązanie na dojazd do pracy

Rower elektryczny, czy hulajnoga elektryczna to środki transportu, których popularność w ostatnim czasie znacząco wzrosła. Wszystko to za sprawą aplikacji, umożliwiających wypożyczenie i korzystanie z nich w większych miastach.

Niejednokrotnie za ich sprawą wiele osób zdążyło na czas dotrzeć do pracy, mimo wielkich korków. Taka forma transportu naprawdę kryje w sobie wiele zalet. Coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego roweru elektrycznego. Na rynku dostępnych jest coraz więcej ich modeli. Dziś omówimy jeden z nich, mianowicie składany rower elektryczny.

namalowany rower na chodniku

Kiedy sięgnąć po składany rower elektryczny?

Rower elektryczny składany to doskonałe rozwiązanie w szczególności dla tych osób, które z jego pomocą pragną pokonywać drogę do pracy. Jednak nie tylko. Idealnie sprawdzą się one zabrane na wycieczkę, czy wakacje. Składane rowery elektryczne nie wymagają dużej przestrzeni na przechowywanie. Z łatwością więc taki rower przechowasz w pracy, zapakujesz do bagażnika lub umieścisz w kamperze. Rower elektryczny składany można bez problemu transportować samochodem. Nie jest w tym celu konieczne posiadanie specjalnego bagażnika. Taki rower z łatwością zabierzesz do pociągu, czy nawet samolotu. Ogromną zaletą składanych rowerów elektrycznych jest ich niska waga. Co znacząco ułatwia ich transport. Takie rowery są również bardzo łatwe w składaniu. Proces ten przebiega naprawdę intuicyjnie i nie wymaga zbyt dużej siły fizycznej. Poradzi sobie z tym nawet kobieta o niewielkiej posturze. Jeśli wybierzesz model, który posiada akumulator litowo- jonowy, to jego waga będzie jeszcze niższa, co jeszcze bardziej wpłynie na komfort użytkowania.

Wyposażenie składanego roweru elektrycznego

Sklep z hulajnogami elektrycznymi i rowerami elektrycznymi w swojej ofercie zazwyczaj posiada składane rowery, które silnik mają umiejscowiony w jego tylnej części. Takie rozwiązanie, chociaż może mniej wygodne niż w przypadku silnika umieszczonego w środkowej części roweru, jest jednak optymalne i wydajne. Takie położenie silnika umożliwia również złożenie tego roweru. Składane rowery elektryczne posiadają zazwyczaj koła w rozmiarze 20 cali. Kierowanie tym modelem roweru nie przysparza zbytniej trudności, są one bowiem zazwyczaj bardzo zwrotne. Rowery składane tak, jak inne modele rowerów elektrycznych posiadają przerzutki, błotnik, osłonę na łańcuch. Mogą posiadać bagażnik i koszyk. Co znacząco wpływa na komfort użytkowania takiego roweru. Oczywiście możliwe są inne wersje tego rodzaju rowerów. Należy jednak pamiętać, że każde udogodnienie to finalnie wyższy koszt roweru.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.