Skrzynki na listy i klamki do drzwi – klasyczne, czy nowoczesne?

Odpowiednio dobrane elementy ogrodzenia i elewacji podkreślają charakter domu,, w którym mieszkamy. Z tego powodu warto wybrać właśnie takie dodatki, które będą spełniały swoją funkcjonalną rolę i przyciągały uwagę estetycznym wyglądem. Pozostaje pytanie, czy wybierzemy opcję klasyczną, czy nowoczesną?

Skrzynka na listy – co musi mieć?

Skrzynka na listy jest prawnym obowiązkiem. Nawet jeśli korzystamy z niej sporadycznie, warto żeby była elementem estetycznie uzupełniającym naszą posesję. Przed wyborem skrzynki sprawdźmy, czy jest ona wykonana z solidnego i odpornego na korozję materiału. Skrzynka powinna mieć także odpowiedni otwór do wrzucenia korespondencji i specjalne miejsce do wpisania danych adresowych.

Klasyka czy minimalizm?

Skrzynka na listy będzie pasować stylistycznie do charakteru naszej posesji i materiału ogrodzenia o ile dobierzemy odpowiedni model. W sklepie internetowym bonmario.com (https://bonmario.com/dom-i-ogrod/skrzynki-na-listy.html) dostępne są modele skrzynek o klasycznym wzorze, nowoczesnych skrzynek na listy natynkowych i przelotowych w różnych stylach i kolorach, a także z dodatkowym wyposażeniem jak gazetnik lub domofon.

Klamka do drzwi – funkcjonalność i design

Dobrze dobrana klamka do drzwi również może podkreślić charakter domu lub pomieszczenia. Klamka musi mieć zachowane odpowiednie proporcje (stosunek wielkości drzwi do klamki). Klamka do drzwi jest elementem codziennego użytku, który zawsze będzie intensywnie eksploatowany. Z tego względu zwracajmy uwagę na wysoką jakość materiału, z jakiego została wykonana.

 Nowoczesne klamki do drzwi w sklepie internetowym bonmario.com

Nowoczesne klamki do drzwi

We współczesnej architekturze sprawdzają się minimalistyczne klamki ze stali nierdzewnej. Wciąż jednak jest wielu zwolenników stylizowanych na klasyczne, staromodne modele. Zwłaszcza na zewnątrz, do ogrodzeń kutych wybierane są klasyczne zarówno skrzynki na listy jak i klamki do furtki. Modele dedykowane do bram i furtek muszą być odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych (np. poprzez ocynkowanie lub malowanie proszkowe). Klamki w ofercie wspomnianego wcześniej sklepu spełnią oczekiwania każdego. Modele zawierają prawą i lewą stronę. Niektóre z modeli mają w zestawie również szyld maskujący otwory montażowe. Każdy ze wspomnianych detali został starannie zaprojektowany, by poprawić estetykę naszego domu i zachował swoją funkcjonalność.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.