Stalowy komin do wewnętrznych i zewnętrznych przewodów wentylacyjnych

Dobra wentylacja to warunek komfortu i bezpieczeństwa podczas korzystania z pomieszczeń. Powinna być wydajna, cicha i bezpieczna. Aby tak było, należy budować ją na podstawie odpowiedniego projektu branżowego i stosować dobrej jakości przewody wentylacyjne. Jednym z ciekawszych rozwiązań wśród akcesoriów do budowy wentylacji jest system dwuściennych kominów do wentylacji MKD Air. Dzięki jego zastosowaniu przewody wentylacyjne można prowadzić zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Jak wybrać dobre przewody wentylacyjne?

Wybór odpowiednich przewodów wentylacyjnych to bardzo ważny zadanie. Przewody mają wpływ na skuteczności, trwałości i komfort korzystania z instalacji wentylacyjnej. Przepisy określają parametry techniczne, jakie powinny spełniać przewody kanałów wentylacyjnych. Przede wszystkim przewody do wentylacji grawitacyjnej powinny mieć powierzchnię przekroju nie mniejszą niż 0,016 m2. Oprócz tego wymiar przekroju i konstrukcja przewodu wentylacyjnego powinny umożliwiać wygenerowanie odpowiedniego ciągu, który pozwoli na uzyskanie oczekiwanego przepływu powietrza. Poza tym przewody powinny być szczelne i wykonane z materiałów niepalnych. Trzeba też pamiętać, że w niektórych przypadkach zaleca się stosowanie izolacji przewodów wentylacyjnych prowadzonych w pomieszczeniach.

Jak dobrać długość i przekrój kominów wentylacyjnych?

Długość i wielkość przekroju kominów wentylacyjnych dobiera się na podstawie szacowanej ilości wymienianego powietrza. Stosowne wytyczne określają, ile powietrza w ciągu godziny powinno zostać wymienione w pomieszczeniach danego przeznaczenia. To właśnie na tej podstawie dobiera się wielkość i ilość kanałów wentylacyjnych. Dobierając długość kominów wentylacyjnych, trzeba pamiętać o tym, że zaleca się, aby zostały wyprowadzone na odpowiednią wysokość ponad dach. Dzięki wyprowadzeniu przewodów wentylacyjnych na odpowiednią wysokość zapobiega się zjawisku zawiewania i cofania wymienianych mas powietrza, co gwarantuje skuteczność wentylacji.

Dobre kominy wentylacyjne, czyli jakie?

Dobre kominy wentylacyjne produkuje się z odpornych na korozję rur ocynkowanych lub aluminiowych. Standardowa grubość ścianki przewodów wentylacyjnych wynosi około 0,5 mm. Dobre przewody wentylacyjne generują minimalne opory na drodze powietrza, co sprawia, że wentylacja jest cicha. Jak wiadomo, kształt i rodzaj ścianki komina wentylacyjnego wpływa na poziom hałasu generowanego przez transportowane masy powietrza. Bardzo ważna jest też możliwość łatwego łączenia kolejnych odcinków kominów wentylacyjnych, którą gwarantuje system kominów wentylacyjnych MKD Air.

Zalety zabezpieczonych izolowanych przewodów wentylacyjnych

Połączenia MKD Air zaprojektowano tak, że system gwarantuje odpowiedni poziom szczelności oraz sprawny transport mas powietrza przy zachowaniu odpowiedniego podciśnienia bez konieczności stosowania uszczelek. Warto zauważyć, że izolacja kominów wentylacyjnych, spełnia kilka ważnych funkcji, np. utrzymuje stałą temperaturę transportowanych mas powietrza, tym samym zapobiega skraplaniu się pary wodnej w kanale wentylacyjnym oraz tłumi hałas generowany przez pracującą instalację wentylacyjną. Izolacja kominów wentylacyjnych MKD Air to integralny element przewodu wentylacyjnego. Warstwa 30 milimetrowej wełny mineralnej znajduje się pomiędzy stalowymi ściankami komina wentylacyjnego. Dzięki temu jest zabezpieczona przed działaniem zmieniających się warunków atmosferycznych oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi, do których mogłoby dojść podczas montażu lub w trakcie obsługi technicznej przewodów wentylacyjnych.

System kominów dwuściennych do wentylacji MKD Air

System dwuściennych kominów wentylacyjnych MKD Air oferowany przez wiodącego producenta systemów kominowych – firmę MK Żary, to dopracowane rozwiązanie do budowania przewodów wentylacyjnych. Co więcej, dwuścienne przewody MKD Air to właściwie kompletny system do budowy kominów wentylacyjnych z możliwością ich montażu do elewacji na zewnątrz budynku. Dzięki podwójnej ściance ze sztywnych i trwałych stalowych rur ocynkowanych kominy wentylacyjne MKD Air mają wystarczającą sztywność, aby montować je jako konstrukcję samonośną. Wewnętrzna izolacja z wełny mineralnej pozwala stosować kominy wentylacyjne MKD Air zarówno w nieogrzewanych pomieszczeniach, jak i prowadzić je na zewnątrz budynku. To doskonałe rozwiązanie, które znacznie upraszcza modyfikację lub budowę dodatkowych przewodów wentylacyjnych. System MKD Air umożliwia szybką budowę lekkiego, ale wytrzymałego samodzielnego komina wentylacyjnego, tak aby dostosować parametry wymiany powietrza w pomieszczeniu do potrzeb wynikających ze zmiany jego przeznaczenia lub instalacji dodatkowych urządzeń, takich jak gazowe kuchenki czy urządzenia grzewcze

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.