Świdry rurowe czy ślimakowe – które lepiej wybrać?

Przeprowadzając różnego rodzaju prace w ogrodzie, czy większe prace ziemne w budownictwie, warto zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt, dzięki któremu łatwiej wykonamy większość czynności. Konieczność wiercenia w ziemi może być uciążliwa, stąd alternatywą są specjalistyczne świdry.

Świdry rurowe charakterystyka

Świdry rurowe firmy Staltechnika mają swoje zastosowanie podczas wierceń w gruntach o zróżnicowanej genezie. Wykorzystuje się je w podłożu niespoistych typu żwiry czy piaski, ale świetnie nadadzą się również do gruntów spoistych o różnym stopniu plastyczności. Posiadają szczególną budowę, o jednej lub dwóch krawędziach tnących, które są szersze niż właściwa część robocza, co ma na celu zmniejszenie tarcia na pobocznicy i ułatwienie penetracji gruntu. Wersja jednonożowa przeznaczona jest do wiercenia w rurach osłonowych, w szczególności w gruntach niespoistych. Wersja dwunożowa przeznaczona jest zaś do wiercenia przed orurowaniem otworu wiertniczego, w szczególności polecana do gruntów spoistych. Świdry rurowe ze Staltechniki znajdują zastosowanie w wykonywaniu otworów pod słupy ogrodzeniowe, znaki drogowe, na potrzeby prac ogrodniczych, do wykopów na trudnych terenach oraz w przeprowadzaniu wierceń na potrzeby badań hydrogeologicznych.

Świdry ślimakowe charakterystyka

Świdry ślimakowe to nowoczesne narzędzia wiertnicze do szybkiego wykonywania otworów na sucho, w celu instalacji piezometrów, ciągłego pobierania próbek górotworów oraz wykonywania różnych robót technicznych. Dzięki zastosowaniu tego narzędzia eliminujemy wykonywanie otworów technicznych z zastosowaniem kolumny rur osłonowych. Świder umożliwia wiercenie do głębokości około 25 m w zależności od mocy wiertnicy i zwartości gruntu. Stosuje się go najczęściej do wiercenia płytkich studni, systematycznego pobierania próbek gruntu, zabezpieczania otworu przed osuwaniem warstw luźnych i wykonywania innych prac geologicznych. Podsumowując, wybór świdra zależy od wykonywanych prac i dostępnego podłoża.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.