Świece do dekoracji kościoła na pierwszą komunię

Artykuł partnera.

Pierwsza komunia święta to wielkie wydarzenie dla przygotowującego się do niej dziecka, jego najbliższej rodziny, a także całej wspólnoty parafialnej. Przyjęcie sakramentu przez małego katolika wymaga oczywiście odpowiedniej oprawy. Jednym z jej istotnych elementów jest stosowne do okoliczności udekorowanie kościoła. Wyjątkowy charakter pierwszej komunii doskonale podkreślą delikatne kwiaty, zwiewne wstążki i eleganckie świece. To wszystko sprawi, że uroczystość komunijna będzie jeszcze piękniejsza. Jakie wybrać świece do dekoracji kościoła na pierwszą komunię i dlaczego są one w tym dniu tak ważne? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Świece na komunię do kościoła – symbolika

Biała, odświętnie udekorowana gromnica, obok książeczki do nabożeństwa, medalika i różańca, należy do atrybutów dziecka przystępującego do tego sakramentu. Nieodłącznym elementem pierwszokomunijnej mszy świętej, jak zresztą każdego innego nabożeństwa, są też świece liturgiczne. Ich obecność ma bowiem swoje źródło już w początkach chrześcijaństwa. Światło dawane przez świecę symbolizuje więc działanie Jezusa, poza tym oznacza również światło wiary.

To wszystko sprawiło, że świece przez lata nierozerwalnie zrosły się z kościelnymi obrzędami, a co za tym idzie, także wnętrzami. Po dziś dzień stanowią ważny element wystroju świątyni, tak z uwagi na normy liturgiczne i symbolikę, jak i ze względu na walory czysto dekoracyjne. Dlatego też ozdoby z wykorzystaniem świec naturalnie wpiszą się w aranżację każdego kościoła, niezależnie od jego wielkości, czy też stylu architektonicznego, który on reprezentuje. Należy tylko odpowiednio dobrać je do charakteru uroczystości. W dalszej części naszego artykułu postaramy się zatem doradzić Ci najlepsze świece na komunię.

Jakie świece na komunię do dekoracji kościoła?

Zacznijmy od koloru świec na komunię. Najlepszym, a według wielu osób wręcz jedynym wyborem będzie oczywiście biel. Barwa ta jest symbolem niewinności, czystości, dobra i delikatności, stąd też przeważa w dekoracjach chrzcielnych, ślubnych (choć tu od jakiegoś czasu coraz więcej mają do powiedzenia inne kolory) i właśnie pierwszokomunijnych. Możesz zdecydować się na klasyczną lub perłową biel, która to odmiana jest bardzo chętnie wybierana do różnego rodzaju eleganckich dekoracji. Świece w obu odmianach bieli ma w swojej ofercie sklep Bispol. Jeśli chodzi natomiast o kształt, doskonale sprawdzą się tutaj świece walce lub świece stożkowe.

Gdzie je ustawić? Z uwagi na to, że na mszy komunijnej, w przeciwieństwie np. do ślubnej, jest sporo osób, zarówno gości każdego z dzieci, jak i zwykłych parafian, postawienie świec wzdłuż drogi do ołtarza nie sprawdzi się. Możesz je za to rozstawić po bokach schodów, które do tego ołtarza prowadzą, dla bezpieczeństwa umieszczając je wcześniej w szklanych lampionach. Do takich dekoracji idealna będzie świeca walec biała lub też wspomniana już przez nas wcześniej świeca perłowa biel marki Bispol. Pięknym elementem kwiatowej dekoracji w formie stroika będą za to świece stożkowe, podobnie jak i te w kształcie walca, dostępne w sklepie Bispol w klasycznej lub perłowej bieli.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi wybór świec do dekoracji kościoła na pierwszą komunię nie sprawi Ci już kłopotu. Powodzenia!

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.