Szablony malarskie – stwórz oryginalne wzory na ścianie i pożegnaj się z nudą!

Szablony na ścianę pozwolą Ci zmienić zwykłe mieszkanie w spersonalizowaną przestrzeń, udekorowaną zgodnie z Twoją fantazją. Jakie szablony do malowania najlepiej sprawdzą się w Twoim domu? Jakimi kryteriami kierować się przy ich wyborze? Spytaliśmy o to specjalistów z firmy Caparol – producenta farb do wnętrz w ponad 1,5 milionach odcieni.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak wybrać najlepszy szablon malarski,
  • jakie farby do wnętrz nadają się do tworzenia wzorów na ścianie.

Do niedawna wzory na ścianie można było spotkać jedynie w restauracjach lub kawiarniach. Stworzenie interesującego deseniu w domu uchodziło nie tylko za ekstrawaganckie, ale też trudne. Szablony do malowania własnej produkcji nie zawsze dawały bowiem satysfakcjonujący efekt. Obecnie szablony malarskie z łatwością znajdziesz w każdym sklepie budowlanym. Możesz wybrać pojedynczy wzór w dużym rozmiarze lub niewielki wzorek, który powielisz na ścianie lub wykorzystasz jako dodatkowy akcent. Przy dużej dostępności wysokiej jakości farb lateksowych tworzenie oryginalnych zdobień jest więc niezwykle proste.

Malowanie ścian – wzory geometryczne lub bardziej skomplikowane

Szablon malarski to szybki sposób na stworzenie ciekawej dekoracji mieszkania. W sklepach znajdziesz powtarzalne wzory geometryczne, które dają efekt przypominający tapetę. Oprócz tego dostępne są liczne motywy kwiatowe i zwierzęce. Jeśli z kolei chcesz urozmaicić nieco pokój dziecięcy, nic nie stoi na przeszkodzie, by ozdobić ścianę oryginalnym wzorem ze znanych bajek. Szablony do malowania to uniwersalny sposób na nudę w mieszkaniu – wystarczy chwila, by atrakcyjne dekoracje ożywiły Twoją ścianę.

Pamiętaj, że wzory geometryczne, np. pasy na ścianie, mogą się również przysłużyć do optycznego powiększenia niewielkiego pokoju. Pionowe pasy namalowane na ścianie naprzeciwko drzwi już od wejścia stworzą wrażenie, że pokój jest nieco wyższy. Musisz jednak działać ostrożnie – równie możliwy jest efekt odwrotny, czyli optyczne pomniejszenie pomieszczeń. Jeśli chcesz uniknąć takiego skutku, najlepiej skonsultuj się ze specjalistą w zakresie urządzania wnętrz.

W pokoju dziecięcym obrazy z „Księgi Dżungli”, w łazience morskie fale, a w salonie motyw drzewa – elegancki i stonowany. Pięknie, prawda? Jakiej farby do wnętrz użyć, aby upragniony efekt był nie tylko estetyczny, ale też trwały?

Wzory na ścianie – wybór odpowiedniej farby

Aby w pełni wykorzystać możliwości, które dają szablony do malowania, nie wahaj się przy wyborze farb – farby lateksowe wysokiej jakości są niezbędne, żeby uniknąć kiczu. Intensywny, nasycony kolor, który stworzy dobry kontrast między wzorem a resztą ściany ma duże znaczenie w tworzeniu tego typu dekoracji. Jakie farby do wnętrz zatem wybrać, by w pełni zrealizować potencjał drzemiący w szablonach na ścianę?

Farby Caparol Samtex to dobre farby lateksowe do mieszkań szczególnie dopieszczanych przez swoich właścicieli. Z pewnością zależy Ci, by stworzone przez Ciebie w mieszkaniu aranżacje przykuwały uwagę gości i tworzyły przytulną atmosferę na co dzień. Dlatego farby do wnętrz Caparol Samtex to różnorodność stopni połysków, pełen głębi kolor oraz zdrowa receptura – bezpieczna dla malarzy i domowników. Farby lateksowe Caparol Samtex to farby wodorozcieńczalne, oznaczone znakiem E.L.F., który świadczy o składzie wolnym od plastyfikatorów, rozpuszczalników i szkodliwych dla zdrowia LZO. Ponadto farby Caparol Samtex to ponad 1,5 miliona odcieni tworzonych w innowacyjnej technologii ColorExpress, która gwarantuje wysoką jakość uzyskanego pigmentu i trwały efekt barwny na Twojej ścianie.

Wzory na ścianie powstałe przy użyciu oryginalnych szablonów malarskich i wysokiej jakości farby Caparol Samtex z pewnością przetrwają próbę czasu. Jeśli kolorystyka lub same wzory Ci się znudzą, możesz przecież przemalować mieszkanie – wzory to nie tapeta, nie trzeba ich zrywać. Wystarczy skorzystać z bogatej oferty kolorystycznej marki Caparol, by zmieniać, fantazjować, planować i… zdobić wzorami, które dadzą Ci radość.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.