Szafy do sypialni: przesuwne, otwierane, narożne czy z lustrem?

Potrzebujesz szafy do sypialni, ale nie wiesz, jaką wybrać? Zastanawiasz się, czy lepsza będzie z drzwiami przesuwnymi, otwieranymi, a może warto rozważyć narożną? Czy szafa w sypialni powinna mieć lustro? Podpowiadamy, jaką najlepiej wybrać.

Jaki wymiar szafy do sypialni?

Dzisiaj w ofercie wielu marek są szafy, które doskonale sprawdzą się w każdej sypialni. Na samym początku należy zastanowić się jednak na tym, jaki wymiar ma mieć szafa. Zależy to od wielkości pomieszczenia, ale nie tylko. Istotne jest też to, by spełniała potrzeby. Jeśli ma się jeszcze garderobę, nie ma sensu wstawiać do sypialni ogromnego mebla do przechowywania. Jeśli więc nie wiesz jeszcze, jakie wielkości są najpopularniejsze, to szafy do sypialni w różnych wymiarach sprawdzisz na Homebook. Zobacz, jakie dominują. Możesz postawić na szafę o standardowych szerokościach: 1 m, 1,5 m, 2 m, ale możesz wybrać też o bardziej niestandardowych gabarytach.

Najlepiej odpowiedzieć sobie na pytanie o to, co się chce przechowywać w szafie. Jeśli pościele, ręczniki i inne tekstylia – wystarczą same półki, więc szafa nie musi być szeroka. Jeśli jednak ma być na ubrania, wówczas dobrze, gdy jest w niej drążek o szerokości +/- 1 metra. Znacznie łatwiej wówczas utrzymać w niej porządek, ale też zapobiec niszczeniu odzieży.

Szafa z drzwiami przesuwnymi czy na zawiasach?

Kolejną sprawą do rozpatrzenia jest to, czy lepsza będzie szafa z drzwiami przesuwanymi czy otwieranymi w klasyczny sposób – na zawiasach. Często nie jest to nawet kwestia wyboru, tylko tego, jak duże jest pomieszczenie. W małych sypialniach, w których jak wiadomo – centralne miejsce zajmuje łóżko, często nawet jeśli zmieściłaby się szafa, to niekoniecznie dałoby się otworzyć jej drzwi, gdyby były na zawiasach. Wówczas lepsza jest szafa z przesuwnymi drzwiami. Nie potrzebują w ogóle miejsca przy otwieraniu. Dzięki temu szafa może stać nawet bardzo blisko łóżka.

Czy warto kupić szafę narożną?

A co z narożnikami? Warto stawiać na szafę narożną? I tak, i nie. Prawda jest taka, że do rzeczy, które znajdują się w narożniku jest znacznie utrudniony dostęp. Nie zawsze da się więc taką narożną szafę dobrze wykorzystać. Oczywiście, jeśli nie ma nigdzie indziej miejsca, to lepsza taka niż żadna, jednak jak się ma możliwość postawienia zwykłej szafy, która będzie stała równolegle do ściany, np. na całej jej długości, to warto ją wybrać, a nie narożną.

Czy szafa w sypialni powinna mieć lustro?

Na koniec pozostaje kwestia lustra. Wiele szaf ma je na drzwiach. Czy jednak w sypialni jest to konieczne? Zdecydowanie lepiej jest postawić na szafę, która ma przynajmniej jedne lustrzane drzwi niż na taką bez. Dlaczego? Z uwagi na to, że szafy są dość wysokie i szerokie, zyskuje się możliwość przeglądania w lustrze całej swojej sylwetki. Znacznie lepiej niż w lustrach w ramach, które najczęściej montuje się w przedpokojach czy łazienkach.

Jeśli jednak ma się już inną szafę, np. w garderobie lub właśnie w holu, która ma dużą taflę lustra, to nie ma sensu kupować do sypialni drugiej takiej. Szafa z lustrzanymi drzwiami jest znacznie droższa niż z drewnianymi. Nie ma więc co przepłacać.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.