Trwałe domy szkieletowe

Każdy kto marzy o własnym lokum staje przed dylematem – wybrać dom czy mieszkanie. Jeśli zdecydujemy się na tę pierwszą opcję, warto wziąć pod uwagę domy szkieletowe, które doskonale spełniają wymagania nowoczesnych klientów – przyszłych właścicieli nieruchomości.

To doskonała propozycja nie tylko dla zwolenników sezonowych domków letniskowych, ale także dla tych, którzy chcą w niedługiej przyszłości zamieszkać w swoim wymarzonym całorocznym domu.

Właściwości domów szkieletowych

Nowoczesna technologia, w jakiej budowane są domy szkieletowe jest trwała i w pełni bezpieczna dla ich użytkowników. Doskonale sprawdza się w przypadku domów z dala od miasta, jak i tych stojących w centrum metropolii. Ogromną zaletą tego rodzaju budownictwa jest szybki czas budowy (wynosi on zaledwie ok. 3 miesięcy) oraz możliwość budowania konstrukcji całym rokiem (nic poza fundamentami i kominem nie wymaga prac mokrych, które muszą być wykonywane jedynie w dodatniej temperaturze).

Kolejnymi cechami charakterystycznymi są:

  • tańsze koszty ogrzewania (ze względu na doskonałe właściwości termoizolacyjne),
  • szybsze prace wykończeniowe,
  • łatwość rozprowadzenia wszystkich instalacji.

Domy szkieletowe mają także właściwości pro-zdrowotne dla swoich użytkowników oraz są w pełni ekologiczne – większość użytych do ich budowy materiałów jest naturalna, a w poszczególnych pomieszczeniach tworzy się specyficzny, korzystny dla zdrowia (zwłaszcza dla alergików) mikroklimat.

Kto najczęściej wybiera domy szkieletowe?

Profesjonalne domy szkieletowe są propozycją dla każdego obecnego i przyszłego właściciela własnego domu mieszkalnego. Cenią je osoby, dla których znaczenie ma troska o środowisko oraz bezpieczeństwo i komfort codziennego użytkowania nowego lokum.

Te nowoczesne konstrukcje spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów – sprawdź na http://www.altbud-domy.pl/.

Domy szkieletowe mogą mieć dowolny kształt – każdy wykonawca prezentuje w swoich  katalogach przynajmniej kilkadziesiąt rozmaitych domów różniących się wielkością i formą (możliwe są choćby zaokrąglone lub nieco bardziej ścięte krawędzie, tarasy, balkony, zadaszenia itp.). Grupa tego typu budynków opiera się przede wszystkim na niezwykle lekkich konstrukcjach, ściany zewnętrzne natomiast doskonale znoszą modyfikacje, w postaci otynkowania lub wykończenia płytkami klinkierowymi, co pozwala dostosować je do indywidualnych pomysłów przyszłych właścicieli.

Domy szkieletowe to nowoczesna alternatywa dla typowego, doskonale znanego tradycyjnego budownictwa, które obecnie jest już coraz rzadziej wykorzystywane. Jest ono przede wszystkim drogie i czasochłonne, dlatego kolejne osoby decydują się na równie trwałe, choć znacznie szybsze i korzystniejsze cenowo rozwiązania. Dzięki temu każdy może w ciągu zaledwie kilku miesięcy zamieszkać w swoim nowym całorocznym domu lub zdecydować się na domek letniskowy, w którym całą rodziną spędzać będzie wyczekiwane urlopy i wakacje.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.