Usługi ogrodnicze w Krakowie – cennik w roku 2020

Pielęgnacja ogrodu może przynieść wiele satysfakcji, zwłaszcza osobom, dla których ogrodnictwo jest prawdziwą pasją, a każdy kwitnący kwiatek powodem do dumy i dowodem na to, że z miłością pielęgnują rośliny. Co jednak mają zrobić osoby, które nie lubią grzebać w ziemi? Czy muszą decydować się jedynie na zielony trawnik przed domem? Oczywiście, że nie! Chcąc mieć piękny przydomowy ogródek, wystarczy sięgnąć po profesjonalistów od pielęgnacji ogrodu. Jak przedstawiać się będą ceny za usługi ogrodnicze w nadchodzącym sezonie?

Zakładanie ogrodu – jakie są koszty?

Chcąc mieć ogród, trzeba go wpierw założyć. Oczywiście, można projekt wykonać samodzielnie, jednak coraz więcej osób decyduje się na to, aby wynająć w tym celu doświadczonych profesjonalistów. Muszą oni wykonać sporo pracy. To, jak ostatecznie będzie wyglądał ogród, zależy między innymi od wielkości dostępnej przestrzeni, ukształtowania terenu, rodzaju gleby czy intensywności nasłonecznienia. Wszystkie te aspekty należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu ogrodu. Średni koszt projektu ogrodu do 500m2 to około 1600 zł. Im większa powierzchnia, tym większa cena. Za projekt ogrodu powyżej tysiąca metrów trzeba zapłacić blisko cztery tysiące złotych.

Usługi pielęgnacyjne w ogrodzie

Sam projekt, nawet ten najpiękniejszy, może co najwyżej ozdobić szufladę. Bez jego realizacji nie będzie widać żadnych rezultatów. W tym przypadku również można zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy ogrodniczej jak np. Ponadczasowe Ogrody, co jest polecane zwłaszcza osobom niemającym doświadczenia w tej materii. Odpowiednie przygotowanie gleby, posadzenie roślin w odpowiednich odstępach miedzy sobą, a także prace dodatkowe przy podłożu wymagają odpowiedniej wiedzy i konkretnych umiejętności. Jak przedstawiają się średnie ceny za usługi?

Sadzenie:

  • byliny – 5 złotych za sztukę,
  • krzewy – 13 złotych za sztukę,
  • drzewa – 45 złotych za sztukę.

Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty związane z korowaniem (ok 3 zł/m2), a także układaniem agromaty (3,5 zł/m2).

Trawnik – zakładanie i pielęgnacja

Nie każdy chce mieć przed domem bujne kwiaty. Choć są one piękne, to wymagają codziennej pielęgnacji, a część osób zwyczajnie nie ma na to czasu. Bardzo popularnym rozwiązaniem są przed domami zielone trawniki. Jednak to nie jest tak, że trawnik sam się założy, a następnie sam o siebie zadba. Konieczne jest chociażby regularne koszenie, a po zimie uzupełnianie ubytków w trawie. Jak przedstawiają się uśrednione koszty związane z zakładaniem i pielęgnacją zielonego trawnika przed domem? Ceny zależą przede wszystkim od rodzaju trawnika, na jaki padnie wybór:

  • zakładanie trawnika z siewu kosztuje około 12zł /m2,
  • zakładanie trawnika z rolki to koszt oscylujący w granicach 30 zł/m2.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie są to jedyne koszty. Doliczyć trzeba chociażby kwestię wertykulacji – szacunkowo za jeden metr powierzchni liczona jest złotówka. Regularnie trzeba też kosić trawnik. Częstotliwość koszenia trawnika uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Im bardziej deszczowe i cieplejsze jest lato, tym trawa rośnie szybciej. Za skoszenie metra kwadratowego trawnika trzeba zapłacić około 80 groszy.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.