Wanna z konglomeratu – niezastąpiony element współczesnej łazienki

Wanny, wykonane z konglomeratu, zyskały na popularności kilkanaście lat temu i od tego czasu stały się jednym z najpopularniejszych rozwiązań do tworzenia stylowych, wygodnych i niewymagających specjalnej pielęgnacji łazienek. Jak wybrać najlepszą opcję do własnego domu lub mieszkania? Odpowiadamy na to pytanie.

Jaka wanna jest Ci potrzebna?

Wanna, jeśli zostanie dokładnie dopasowana do wnętrza i potrzeb domowników, będzie pełnić swoje funkcje w sposób optymalny i zapewni przyjemny wieczorny relaks. Najlepszym rozwiązaniem są wanny z konglomeratu o długości 150 cm, które pozwalają na komfortową kąpiel i dobrze prezentują się w łazienkach o dowolnych wymiarach. Należy jednak pamiętać, że dostępne są również bardzo duże, a także małe (do siedzenia) modele, a wybierając rozmiar trzeba zadbać o odpowiednią ilość miejsca w pobliżu wanny, aby korzystanie z niej było wygodne i przyjemne. Trzeba pamiętać, że wolnostojące wanny konglomeratowe są znacznie lepsze od wanien akrylowych, a jednocześnie nie są tak drogie jak żeliwne lub stalowe, chociaż równie dobrze utrzymują ciepło i są odporne na zarysowania.

Dobra wanna konglomeratowa, czyli jaka?

Dobra wanna konglomeratowa to taka, która cechuje się kilkoma ważnymi cechami:

  • Trwałość. Konglomerat, szczególnie ten, w którym obecne są cząsteczki naturalnego kamienia, jest trwałym i odpornym na uszkodzenia materiałem, nie ściera się, a także nie pojawiają się na nim zarysowania.
  • Kształt i rozmiar. Wanna konglomeratowa powinna być dostosowana do rozmiarów i układu łazienki oraz być wygodna do użytkowania oraz obsługi.
  • Design. Dobra wanna konglomeratowa powinna być atrakcyjna wizualnie i pasować do wystroju łazienki. Do zakupu są dostępne obecnie zarówno wanny w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym o kształcie prostokątnym, okrągłym, a nawet trójkątnym.
  • Kompatybilność z prysznicem lub baterią łazienkową, a także występowanie dodatkowych elementów zapewniających wygodę użytkowania, na przykład: rączek, jacuzzi, wzniesienia do siedzenia itp.
  • Łatwość utrzymania czystości. Konglomerat jest gładkim materiałem, ale na jakość obsługi wanny może także oddziaływać jej wysokość i kształt, jak również to, w którym miejscu zostanie zainstalowana. Nie zapominaj o istotności uwzględnienia każdego z tych szczegółów.
  • Odporność na chemikalia. Przed zakupem wanny dowiedz się, z jakich materiałów została wykonana, gdyż obecnie na rynku są dostępne konglomeraty z różnym składem. Wybieraj rozwiązania odporne na działanie środków chemicznych – na polskim rynku jest ich większość.

Decydując się na wannę nie zapomnij także o tym, że powinna być wygodna, jak również sprawiać dobre wrażenie pod względem wizualnym – jest to ważny czynnik przyjemnego korzystania z niej.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.