Wiata garażowa przy domu: drewno czy tworzywo sztuczne? Pomagamy wybrać

Nie chcesz, aby twój samochód stał „pod chmurką”? A może szukasz miejsca, w którym twoja rodzina mogłaby parkować rowery? W takim razie potrzebujesz wiaty garażowej. Taka konstrukcja jest łatwa w montażu, a je postawienie na działce nie wymaga uzyskania specjalnego pozwolenia. Możesz wybrać wiatę, która będzie stworzona z drewna lub z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Oto, czym wyróżniają się te konstrukcje.

Drewniana wiata garażowa przed domem – co powinieneś o niej wiedzieć?

Drewno to materiał podatny na obróbkę. Dlatego wiata garażowa przy domu, która powstanie z tego naturalnego surowca, może zjawiskowo się prezentować.

Takie konstrukcje powstają z belek oraz z drewnianych desek. Są one starannie oszlifowywane, lakierowane lub pokrywane kolorową farbą. Mimo że wiata garażowa drewniana przy domu będzie jego ozdobą, to takie zadaszenie nie spełni oczekiwań najbardziej wymagających osób.

Wytrzymałość drewna pozostawia wiele do życzenia. O wiele solidniejsze są konstrukcje opierające się np. na stalowej, aluminiowej ramie. Ponadto ten naturalny surowiec wymaga regularnej konserwacji. W przeciwnym razie drewniane deski i belki będą zarówno narażone na niszczenie pod wpływem kontaktu z wodą, z wilgocią, jak i na inwazję szkodników. Oprócz tego kolor farby nałożonej na drewno może po pewnym czasie wyblaknąć.

Wiata garażowa przydomowa z tworzywa sztucznego – dlaczego warto w nią zainwestować?

Wybór konstrukcji z tworzywa sztucznego ma wiele zalet. Wiata garażowa przy budynku, której zadaszenie wykonano z poliwęglanu, będzie:

  • wytrzymała – to tworzywo sztuczne jest solidniejsze niż szkło i odporne na uszkodzenia mechaniczne;
  • wyróżniała się nowoczesnym designem – taka konstrukcja będzie pasowała do każdego domu, przy którym się znajdzie;
  • chroniła znajdujące się pod nią rowery, samochody przed promieniowaniem słonecznym;
  • odporna na opady atmosferyczne i wilgoć – ponadto utrzymanie w czystości takiego zadaszenie jest niezwykle łatwe.

Wiata garażowa przy domu – jak jest skonstruowane zadaszenie z tworzywa sztucznego?

Taka konstrukcja składa się z:

  • metalowego stelażu – jest on wykonany tak, aby nie zagrażała mu korozja;
  • paneli poliwęglanowych – są one lekkie, ale wytrzymałe. To również dzięki nim samodzielny montaż wiaty z zadaszeniem z tworzywa sztucznego jest tak łatwy.

Jeśli myślisz o solidnej, doskonale się prezentującej wiacie garażowej, wybierz taką, do której stworzenia wykorzystano poliwęglan. To konstrukcja, która nie jest podatna na niszczenie i która przetrwa długie lata.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.