Winda dla niepełnosprawnych psów – szansa na przywrócenie radości ze wspólnych spacerów

Każde wyjście z domu to dla psa nowa przygoda. Czasami jednak nagły wypadek, choroba lub zaawansowany wiek sprawiają, że pupil nie jest w stanie samodzielnie wchodzić po schodach. Wyjściu na spacer towarzyszy wtedy stres i strach związany z upadkiem. Nie musi tak jednak być, jeżeli zamontujesz krzesełko schodowe dla psów.

Winda dla niepełnosprawnych czworonogów to innowacyjne urządzenie do transportowania zwierzęcia po schodach. Ze względu na niewielkie rozmiary można ją zamontować w niemal każdym domu – bez przeprowadzania remontu czy ingerowania w architekturę budynku. Dowiedz się, jak działa i kiedy warto ją założyć na schodach.

Niepełnosprawny pies nie wchodzi po schodach? Usuń przeszkodę!

Jeżeli zwierzę uległo wypadkowi, w wyniku którego utraciło jedną lub więcej łap, może nie być w stanie samodzielnie pokonywać stopni. Psy opierają 2/3 ciężaru ciała na przednich łapach, więc brak kończyny utrudnia im utrzymanie równowagi na schodach. Nie zmuszaj więc „trójłapka” lub pupila o ograniczonej sprawności do wspinania się po stopniach. Zamiast to robić po prostu usuń przeszkodę, która odbiera mu radość z codziennych spacerów. Nie musisz w tym celu demontować schodów – wystarczy, że zamontujesz na nich specjalną windę, która bezpiecznie dowiezie psa do celu.

Krzesełko schodowe dla psa dużej rasy – antidotum na problemy ze stawami

Owczarki niemieckie, labradory i jamniki często chorują na zwyrodnienia stawów, które sprawiają, że pies zaczyna kulać oraz traci sprawność. Z czasem obolałe zwierzę zaczyna unikać schodów – nawet wtedy, gdy ich omijanie oznacza rezygnację z emocjonującego spaceru. W przypadku niewielkich ras przeniesienie pupila na rękach nie stanowi problemu. Gorzej jednak, gdy choroby stawów ograniczają sprawność wilczura czy labradora – szczególnie, że zwykle współwystępują z nadwagą. W takiej sytuacji urządzenie do transportowania zwierzęcia po schodach może być jedyną szansą na wspólny spacer. Dzięki windzie dla psa Twój pupil będzie mógł bezpiecznie i bez wysiłku pokonać schody wewnątrz lub na zewnątrz domu.

Kiedy jeszcze warto założyć krzesełko schodowe dla psa?

Niemal każde zwierzę w podeszłym wieku traci siły i sprawność. Nawet jeżeli Twój pies nadal wchodzi po stopniach, ich pokonywanie może być dla niego niebezpieczne ze względu na pogarszający się wzrok. W takim przypadku warto rozważyć zamontowanie dźwigu dla starych psów oraz bramki zabezpieczającej niekontrolowany dostęp do schodów.  Założenie urządzenia do transportowania zwierzęcia może być też dobrym rozwiązaniem, jeżeli Twój pies panicznie boi się wąskich oraz stromych stopni.

Winda dla niepełnosprawnych psów – dlaczego warto ją mieć?

Radość pupila z wyjścia na spacer jest bezcenna, lecz nie stanowi jedynego powodu, dla którego warto wybrać dźwig schodowy dla psa. Poznaj pozostałe zalety tego urządzenia:

  • bezpieczeństwo

Dzięki urządzeniu schorowany pies nie ryzykuje upadkiem podczas pokonywania schodów. Przejażdżka windą nie jest dla niego stresująca, ponieważ zwierzęciu towarzyszy opiekun wchodzący równolegle po stopniach.

  • cicha praca

Urządzenie niemal bezgłośnie sunie wzdłuż schodów, dlatego może być używane o każdej porze dnia i nocy, bez ryzyka zakłócenia spokoju pozostałych domowników.

  • wygoda

Dzięki krzesełku schodowemu Twój pupil pokona schody w komfortowy sposób, a Ty unikniesz konieczności jego przenoszenia. Nie będziesz już musiał nadmiernie obciążać swojego kręgosłupa i ryzykować, że spadniesz ze schodów razem ze zwierzęciem.

  • intuicyjna obsługa

Aby uruchomić windę krzesełkową dla psa, wystarczy użyć pilota zdalnego sterowania Obsługa urządzenia jest na tyle prosta, że poradzą sobie z nią osoby w każdym wieku – nawet nieobeznane z nowoczesnymi technologiami.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do inżynierów z firmy Windy Schodowe i porozmawiaj o możliwościach montażu windy dla psów na Twoich schodach: +48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002. Możesz też wysłać e-maila na adres: [email protected].

Zapraszamy do kontaktu!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.