Wybieramy pióro dla pierwszoklasisty

Pióro wieczne to gadżet, który kojarzony jest z wytwornością i elegancją, kolejnym krokiem w życiu, nowym etapem edukacji, a także ważnymi uroczystościami. Takim milowym krokiem, w życiu każdego dziecka, jest właśnie opuszczenie przedszkola i wkroczenie w szkolne mury. Jakie pióro dla pierwszoklasisty wybrać, by ułatwić mu zaakceptowanie tej nowej, niekoniecznie łatwej, rzeczywistości? Podpowiadamy!

Wybierając pióro wieczne, musimy mieć na uwadze wiek potencjalnego właściciela. Dziecko dziecku nierówne. Dlatego pióro, które będzie idealne dla dziecka 12-letniego, nie będzie dobrym rozwiązaniem dla tego 7-letniego. Wybierając pióro dla pierwszoklasisty, musicie pamiętać, że pisanie do dla niego nowość, wyzwanie oraz coś, z czym nie miał wcześniej do czynienia, dlatego naszym zadaniem – jako rodziców – jest pomóc mu w nauce pisania.

Kształt pióra dla pierwszoklasisty

Wybór odpowiedniego kształtu pióra dla dziecka jest niesamowicie ważny, ponieważ może on zachęcić lub zniechęcić Waszą pociechę do pisania. Powinno być stosunkowo lekkie i cienkie, by wygodnie mieściło się nawet w malutkich rączkach, dając dziecko poczucie kontroli i pewności, podczas pisania pierwszych liter.

Pisanie piórem.

Wybierz kolorowe pióro dla pierwszoklasisty

Wygląd gadżetu to dla dziecka kwestia priorytetowa. Musi być piękne, wesołe, kolorowe i rzucające się w oczy. Wybierając kolorowe modele jak np. pióro wieczne Parker Vector lub pióro wieczne Parker Jotter, zachęcicie ucznia do pisania piórem wiecznym przez długie lata.

Pióro dla dziecka leworęcznego

Wiele lat temu leworęczność nie istniała, lub wręcz przeciwnie istniała, ale ludzie uparcie z nią walczyli, zmuszając dzieci do używania prawej ręki jako głównej. Aktualnie jest ona przyjmowaną przez społeczeństwo normą i nikt nie zmusza już dzieci do pisania prawą ręką. Z tego powodu producenci piór wiecznych zrobili krok do przodu, proponując modele piór wiecznych dla leworęcznych. To ogromne ułatwienie, które ułatwia pisanie oraz wspomaga motorykę małego człowieka.

Stalówka a pióro dla pierwszoklasisty

Dziecko, które uczy się pisać, nie potrafi jeszcze kontrolować, jak mocno dociska pióro wieczne do papieru. Nie ma pojęcia o istnieniu siły nacisku, która może być zabójcza dla delikatnej stalówki. W przypadku dzieci, które zaczynają dopiero swoją szkolną przygodę, najlepszym wyborem będą zakończone kuleczką stalówki typu flex.

Lekkie pióro wieczne dla dziecka

Dla malucha, który stawia dopiero swoje pierwsze kroki, a właściwie kreski, w pisaniu piórem wiecznym, warto wybrać lekkie pióro. Siedmiolatki piszą powoli, długo i mozolnie, a ich mięśnie dłoni nie są jeszcze tak silne, jak nasze. Ciężkie pióro wieczne zwyczajnie zmęczy małą dłoń i zniechęci Waszego ucznia do pisania.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.