Wybieramy system izolacji natryskowej. Czy marka ma znaczenie?

Artykuł sponsorowany.

Coraz częściej alternatywą dla tradycyjnych materiałów ociepleniowych stają się nowoczesne systemy izolacji natryskowej. Wszystko za sprawą ich skuteczności izolacyjnej, uniwersalności zastosowania oraz wygody aplikacji materiału izolacyjnego, który skutecznie dociera tam, gdzie klasyczna wełna mineralna generowałaby powstanie mostków termicznych. Na czym polega jednak ta metoda izolacji budynków, jakie są jej zalety i czy marka systemu izolacji natryskowej ma w tym przypadku znaczenie?

Na czym polega i jakie są zalety izolacji natryskowej?

Izolacja natryskowa polega na nanoszeniu na powierzchnie przeznaczone do izolowania materiałów za pomocą narzędzi wysokociśnieniowych, będących najczęściej pistoletami pozwalającymi na wymieszanie w jego głowicy materiału izolacyjnego. 

Podstawową zaletą izolacji natryskowych jest więc brak występowania połączeń, które to w większości przypadków są przyczyną powstawania mostków termicznych przyczyniających się do strat ciepła w budynku. Dodatkowo metoda ta cechuje się także wysoką skutecznością izolacyjną ze względu na niską wartość współczynnika lambda stosowanych w niej materiałów.

Jakie są systemy izolacji natryskowej?

Systemy izolacji natryskowej podzielić można przede wszystkim ze względu na ich producentów. Przy czym w większości przypadków materiałem natryskiwanym jako izolacja jest pianka PUR, będąca obojętna fizjologicznie oraz wyróżniająca się trwałością do nawet 25 lat, a także jednym z najniższych współczynników przewodzenia ciepła wśród materiałów izolacyjnych. W zależności od wybranego rodzaju systemu wykorzystywane w nim pianki poliuretanowe mogą mieć postać otwarto lub zamkniętokomórkową.

Czy wybór marki izolacji natryskowej ma znaczenie?

Skoro wiadomo już, że podstawową różnicą między systemami izolacji natryskowej jest ich producent, jego wybór ma w związku z tym duże znaczenie. Dlatego też w przypadku tego rozwiązania warto przede wszystkim stawiać na doświadczone marki na przykład kanadyjską Icynene, na której bazuje firma Proximo wykonująca izolacje natryskowe w Poznaniu i okolicach.

Marka ta ma bowiem ponad 30 lat doświadczenia na rynku systemów izolacji natryskowej, a jej oferta doskonale odpowiada na wymogi związane z nowymi przepisami dotyczącymi izolacji termicznych w budynkach.

Argumentem za wyborem marki Icynene jest także to, skąd się ona wywodzi. Kanadyjski klimat wymaga bowiem rozwiązań, które zapewnią właściwy komfort cieplny, dzięki temu jej systemy cechują się wysoką skutecznością izolacyjną, przy jednoczesnym zachowaniu ekonomiczności.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.