Wybierz klimatyzację do ogrzewania mieszkania 50 m2

Artykuł sponsorowany.

Szukasz dobrego sposobu na ogrzanie mieszkania o powierzchni 50 m2? Dowiedz się, dlaczego warto wybrać klimatyzację i jakie urządzenia zasługują na uwagę.

Efektywne ogrzewanie lokali o niewielkiej powierzchni użytkowej może być wyzwaniem. Oczekiwanie na rozpoczęcie sezonu grzewczego w spółdzielni lub wspólnocie mieszkaniowej okazuje się uciążliwe. Z kolei posiadanie kominka lub pieca żeliwnego wymaga wydzielenia miejsca do składowania opału. Idealną alternatywą jest wykorzystanie klimatyzatora. Jednostka wewnętrzna zajmuje niewiele miejsca i zaczyna ogrzewać już po kilku minutach od włączenia.

W tym artykule przeczytasz, dlaczego warto ogrzewać mieszkanie 50m2 klimatyzacją. Dowiesz się też, jakie technologie są dostępne dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego.

Dlaczego warto ogrzewać mieszkanie 50 m2 klimatyzacją?

Pomyśl o wszystkich korzyściach, które daje ogrzewanie mieszkania w bloku za pomocą klimatyzatora. Chociaż nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich, najważniejsze zalety nowoczesnych urządzeń to:

 • Możliwość używania poza sezonem grzewczym. Wybierając klimatyzator, nie musisz martwić się chłodem wczesnej wiosny czy jesieni. Nawet w czasie obfitych opadów deszczu, gdy rośnie wilgotność powietrza, klimatyzator z funkcją ogrzewania i osuszania dba o Twój komfort termiczny.
 • Brak dodatkowych wymienników ciepła. Klimatyzatory typu Split to w rzeczywistości pompy ciepła powietrze-powietrze. Nie potrzebują medium pośredniego do rozprowadzania ciepła. Możesz z nich korzystać w mieszkaniu 50 m53002 nawet jeśli nie masz ogrzewania podłogowego lub nie korzystasz z tradycyjnych grzejników.
 • Kompaktowe rozmiary. W mieszkaniu w bloku liczy się każdy metr kwadratowy. Klimatyzatory mają ergonomiczne wymiary, więc pozwalają zaoszczędzić miejsce. Wiele jednostek ma eleganckie i stylowe obudowy, które z łatwością dopasujesz do ulubionej aranżacji wnętrza.
 • Intuicyjna obsługa. Klimatyzator można obsługiwać za pomocą pilota lub aplikacji na smartfonie. Od włączenia trybu grzania do uzyskania zadanej temperatury mija zaledwie kilka minut.

Klimatyzacja ogrzewa i oczyszcza powietrze w mieszkaniu

Klimatyzator to efektywne urządzenie grzewcze, które oczyszcza przepływające przez jednostkę powietrze. Szkodliwe drobnoustroje i zarodniki grzybów są sterylizowane, ponieważ wymiennik ciepła osiąga około 50°C. Wiele jednostek posiada filtry jonizujące i HEPA, co jeszcze zwiększa komfort i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.

Jaki klimatyzator do mieszkania 50 m2?

Do niewielkich mieszkań o powierzchni 50 m2 eksperci Cold-Man polecają urządzenia z funkcją grzania o mocy 3,5 kW lub 5 kW. Ostateczną decyzję o wyborze jednostki należy podjąć po konsultacji z fachowcem, który weźmie pod uwagę specyfikę i lokalizację nieruchomości.

Wydajność klimatyzatora zależy między innymi od rodzaju i jakości zastosowanej w budynku termoizolacji. Wpływ na nią ma także wielkość okien i stopień nasłonecznienia. Większość mieszkań 50m2 można wydajnie ogrzać jednostką 3,5 kW, jednak zdarzają się wyjątki. Na przykład lokal w nieocieplonym bloku z oknami na północ może wymagać klimatyzatora 5kW. Pamiętaj przy tym o uniwersalnej zasadzie. Topowy model gorszej marki zawsze będzie lepszy niż podstawowy model producenta segmentu premium.

Polecane modele klimatyzatorów do mieszkania 50 m2

Rotenso Mirai X 3,5 kW

Pierwsza propozycja do niewielkiego mieszkania to Rotenso Mirai X. Jednostki te są bardzo wydajne i świetnie radzą sobie z ogrzewaniem powierzchni do 50 m2. Mogą pracować nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych, aż do -30°C. Wyposażono je w funkcje, które zwiększają komfort użytkowników. Flagowym rozwiązaniem Rotenso jest system SMART Eye. Wykrywa obecność osób w pomieszczeniu i na tej podstawie reguluje parametry nadmuchu.

Zalety Rotenso Mirai X 3,5 kW:

 • doskonała wydajność przez cały rok, nawet w czasie srogiej zimy,
 • elegancki design – klimatyzator wygląda jak model segmentu premium,
 • intuicyjna obsługa i liczne tryby z możliwością programowania,
 • łatwy dostęp do serwisu i części zamiennych.

Kaisai One 3,5 kW

Do mieszkań o powierzchni 50m2 polecamy też klimatyzator Kaisai One z wydajnym i mocnym wentylatorem (silnik DC). Jego największą zaletą jest energooszczędność. Pobiera zaledwie 300 W przy temperaturze zewnętrznej 0°C i 740 W przy temperaturze zewnętrznej -10°C. Dodatkowym atutem są zamontowane grzałki elektryczne, wspierające pracę jednostki, jeśli temperatura na zewnątrz spadnie poniżej -15°C.

Zalety Kaisai One 3,5 kW:

 • doskonała energooszczędność,
 • cicha i wydajna praca,
 • atrakcyjna cena i szeroki dostęp do części zamiennych,
 • automatyczne odszranianie przy temperaturach od +3°C do -3°C.

Gree Amber Prestige 3,5 kW

Ostatnia z naszych propozycji do małych mieszkań to jednostka Gree Amber Prestige 3,5 kW. Mocna, 2-stopniowa sprężarka sprawia, że klimatyzator ma potężną moc wyjściową. Jego wydajność zadowoli nawet największych zmarzluchów. Gree Amber Prestige bez trudu ogrzeje mieszkanie w bloku i utrzymuje moc nominalną, nawet jeśli temperatura za oknem spada do -20°C. W tej kategorii cenowej jest jedną z najlepszych jednostek.

Zalety Gree Amber Prestige 3,5 kW:

 • stabilna praca nawet przy temperaturze zewnętrznej -30°C (do -20°C utrzymana jest moc nominalna),
 • funkcja ogrzewania energii,
 • doskonały stosunek jakości do ceny.

Kontakt:

Patryk Kozera – +48 693 853 600

Adres: Narutowicza 30/2, 69-100 Słubice

Email: [email protected]

Otwarte: Pon-Sob 7:00-20:00

WWW: https://cold-man.pl/

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.