Wybór dobrej wiertnicy. Którymi parametrami warto się kierować?

Wiertnice do betonu do zaawansowane narzędzia wykorzystywane przez profesjonalne ekipy budowlane. Jeżeli jednak sami wykonujemy taką pracę, możemy rozważać zakup własnego narzędzia. Dobrze wybrana wiertnica pozwoli na lata długiej i komfortowej pracy. Czym dobrze się kierować przy zakupie?

Wiertnica nie tylko do betonu

Wiertnice wykorzystywane są podczas prac instalatorskich, budowlanych i remontowych. Gwarantują nieocenioną pomoc zawsze wtedy, gdy konieczne jest wykonanie profesjonalnych przewiertów. Wiertnice zakończona jest bitami koronowymi, które przy wykorzystaniu bardzo dużej mocy tworzą regularne, duże otwory. Urządzenia te można stosować do wszystkich twardych materiałów, np. cegieł, betonu, elewacji, kamieni, struktur gresowych i stropów. Najlepsze narzędzia nie poddadzą się również przy wydrążaniu otworów w betonie zbrojonym.

Wiertnice znajdziesz na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/wiertnice/.

Napęd wiertnicy – najważniejszy parametr urządzenia

Stając przed wyborem profesjonalnego narzędzia budowlanego, konieczne jest oszacowanie docelowego zapotrzebowania. Pozwoli to na wybór optymalnego wariantu, który będzie wystarczająco silny do wykonywania wybranych odwiertów, ale potencjalnie nie będzie też zbyt zaawansowany, jeśli nie jest to potrzebne. Ze względu na rodzaj napędu wiertnice występują w trzech wersjach – mogą być wyposażone w silnik elektryczny, pneumatyczny lub hydrauliczny. Do najtrudniejszych zadań wykorzystuje się dwa ostatnie warianty, które charakteryzują się największą mocą. Układy hydrauliczne polecane są do zadań, w których układ spalinowy z innych przyczyn byłby niewskazany.

Należy jednak pamiętać o tym, że wiertnice te będą wymagały zastosowania agregatu. Przenośne agregaty oferowane są przez profesjonalnych producentów sprzętu budowlanego, ale sprawdzą się mniej do zastosowań indywidualnych. Do tych ostatnich można polecić narzędzia z silnikiem elektrycznym, które mogą mieć mniejszą moc, jednak są bardziej przystępne cenowo, a ich obsługa znacznie łatwiejsza.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.