Wylewka anhydrytowa – nowoczesna alternatywa na posadzki

Wylewka cementowa jest produktem doskonale znanym w branży budowlanej. Od pewnego czasu można zauważyć, że rośnie jej bardzo poważna konkurencja – wylewka anhydrytowa. Wiele osób zauważyło już możliwości związane z tą nowoczesną alternatywą. Jakie są zalety wylewki anhydrytowej? Czas poszukać odpowiedzi na to pytanie.

Wylewki anhydrytowe – zastosowanie

Anhydryt powstaje z odwodnionego gipsu. Jest to jedna z najlepszych alternatyw dla wylewek cementowych, która może znaleźć tak powszechne zastosowanie. Jej właściwości sprawiają, że można użyć jej praktycznie wszędzie, gdzie potrzebna jest solidnie wykonana posadzka.

Ekipy budowlane stosują ją w:

  • domach jednorodzinnych,
  • mieszkaniach,
  • budynkach użyteczności publicznej.

Wylewki anhydrytowe tak naprawdę dedykowane są dla każdego pomieszczenia.

Wylewka anhydrytowa- zalety

Nie każda nowość spotyka się od razu z wielkim entuzjazmem. W przypadku wylewki cementowej ma się do czynienia z produktem doskonale znanym. Każdy już wie, czego można się tak naprawdę spodziewać. Wylewka anhydrytowa jest nowością, którą dopiero trzeba poznać. Może znajomość jej zalet będzie w stanie przekonać większą ilość osób do jej użycia. Na liście korzyści znaleźć można:

  • możliwość zastosowania z ogrzewaniem podłogowym (tym bardziej jeżeli uwzględni się przestrzeń pomiędzy ogrzewaniem),
  • szybkość wykonania wszystkich prac związanych z nałożeniem,
  • naturalne właściwości samopoziomujące,
  • wysoki współczynnik przewodzenia ciepła,
  • płynna konsystencja wylewki,
  • oszczędność energii,
  • brak konieczności wykonania specjalnych prac zbrojeniowych.

Szacuje się, że położenie całej wylewki anhydrytowej trwa na ogół jeden dzień. Po upłynięciu kolejnych 48 godzin będzie można wziąć się za wykonanie pozostałych prac.

Wylewka anhydrytowa – wady

Nie ma takich minusów dużo. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że podłoże musi zostać przygotowane niezwykle starannie. Nie ma szans na to, aby zostały dopuszczone tu jakieś niedociągnięcia. Tylko dzięki temu będzie można mieć pewność, że wszystkie posadzki anhydrytowe będą cechować się wyżej wymienionymi właściwościami. Trzeba również wiedzieć, że wylewka anhydrytowa nie może być stosowana w pomieszczeniach, gdzie ma się dostęp do stałego działania wody. W takich sytuacjach należy jednak zastosować tradycyjną wylewkę cementową.

Ogrzewanie podłogowe w domach

Coraz większa liczba osób myśli o tym, aby zastosować tego typu ogrzewanie w domach. Jest to świetna propozycja, która sprawia, że ciepło rozchodzi się do pomieszczeniach w sposób równomierny. Osoby, które biorą pod uwagę taką inwestycję powinny wiedzieć, że w takich wypadku wylewka anhydrytowa będzie najlepszym rozwiązaniem, którego nikt nie pożałuje przez kolejne lata.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.