Zabudowa wnęk – wybierz najlepsze szafy wnękowe!

Wnęki doskonale nadają się do przechowywania – umieszczone w nich szafy wnękowe są obecnie bardzo popularne. Jak wybrać te najlepsze?

Jeżeli w domu lub w mieszkaniu znajdują się wnęki, wówczas warto je zabudować. Znajdująca się w nich przestrzeń świetnie sprawdza się w przechowywaniu różnego rodzaju mienia – szafy wnękowe idealnie nadają się do przechowywania niemalże wszystkiego – od ubrań, poprzez sprzęt sportowy, a skończywszy na książkach.

Jak wybrać odpowiednie szafy wnękowe? Sprawdź już teraz te porady i dowiedz się, jak dopasować te szafy na wymiar nie tylko do rozmiarów wnęki, ale też do swoich indywidualnych potrzeb!

Szafy wnękowe – najlepsze na wymiar

Co prawda do wnęk można próbować dopasować zwykłe szafy gotowe, które kupmy w każdym sklepie meblowym, to jednak warto wskazać, że najlepszym rozwiązaniem będą w tym przypadku szafy na wymiar.

Meble na zamówienie pozwalają na idealne dopasowanie do wnętrza, w tym także do tak małych przestrzeni, jak wnęki. Takie szafy do zabudowy mogą wówczas posłużyć jako meble do przechowywania rożnego rodzaju mienia.

Zakłady stolarskie wykonujące szafy wnękowe mogą zaprojektować, a potem wykonać je na indywidualne zamówienie klienta – zgodnie z jego konkretnymi wymaganiami. To daje niemalże nieograniczone możliwości w tworzeniu funkcjonalnych, a przy tym estetycznych zabudów meblowych!

Materiały na szafy wnękowe – co wybrać?

Szafy wnękowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Różnią się one pomiędzy sobą także typem drzwi, a także zastosowanymi okuciami. Czym warto kierować się przy zakupie tego typu wyposażenia?

Najczęściej wybierane szafy wnękowe na wymiar to szafy z drzwiami przesuwnymi. Zastosowane w nich drzwi przesuwne są osadzone na prowadnicach, które pozwalają na łatwe odsuwanie skrzydeł i uzyskanie dostępu do wnętrza szafy. Oczywiście, zakład stolarski może wykonać także szafy wnękowe o innych konstrukcjach – z drzwiami otwieranymi tradycyjnie czy harmonijkowymi.

Gdy chodzi o materiały stosowane na szafy wnękowe, tutaj klienci posiadają bardzo szeroki wybór. Do dyspozycji są między innymi:

  • płyty drewnopodobne, w tym także płyty wykończone na wysoki połysk
  • płyty fornirowane – pokryte warstwą naturalnego drewna
  • płyty z drewna litego naturalnego
  • płyty szklane – lustrzane, z nadrukami
  • płyty z rattanu

Wszystkie z powyższych materiałów na szafy na wymiar są również dostępne w pełnej palecie kolorów, dlatego też można dopasować je indywidualnie do charakteru aranżacji wnętrza.

Klient zamawiający szafy wnękowe posiada także możliwość dopasowania wnętrza szafy do swoich potrzeb. W tym przypadku kluczowe jest określenie, do czego szafa ma służyć. Zakład stolarski może wyposażyć ją w tradycyjne półki, ale także może zastosować wieszaki z drążkami, szuflady, specjalne wysuwane platformy czy też koszyki. Wymiary poszczególnych powierzchni można także dopasować do swoich potrzeb, na przykład tak, aby w szafie zmieścił się odkurzaczy i wiaderko z mopem.

Ile kosztuje wykonanie szafy wnękowej na wymiar?

Aktualnie szafy wnękowe, w tym także szafy przesuwne są sprzedawane w różnych cenach. Koszty są w tym przypadku zależne od wielu czynników, w tym między innymi od:

  • wielkości zabudowy meblowej
  • zastosowanych materiałów
  • rodzaju okuć meblowych
  • typu wyposażenia szafy

Ceny najczęściej rozpoczynają się od około 1 500 złotych za szafy do zabudowy wnęk w mniejszych wymiarach. Największe modele z drzwiami przesuwnymi mogą kosztować nawet powyżej 10 000 złotych.

Gdzie zamówić dobrą szafę wnękową?

Obecnie szafy wnękowe wykonuje praktycznie każdy zakład stolarski. Warto jednak zapoznać się z różnymi ofertami, aby znaleźć dla siebie taką, która będzie cechowała się najwyższą jakością.

W mieście Kraków szafy na wymiar wykonuje zakład stolarski Woodworks Studio, który już od lat dostarcza klientom różnego rodzaju meble na zamówienie – meble kuchenne, łazienkowe, pokojowe, biurowe.

Więcej informacji dotyczących oferty szaf wnękowych Woodworks Studio, a także galeria realizacji dostępne są na stronie internetowej pod adresem: https://woodworks-studio.pl/realizacje/szafy-wnekowe.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.