Zakładasz firmę budowlaną? Jakie sprzęty powinieneś zakupić lub wziąć w leasing?

Coraz więcej osób decyduje się na założenie firmy budowlanej, wszak obecnie można zauważyć rozkwit budownictwa. Oczywiście w tym biznesie potrzebne jest szczęście, umiejętności, ale również odpowiedniej jakości sprzęt, taki jak podesty ruchome, które są drogie, ale też niezastąpione podczas wielu prac. Na szczęście większość urządzeń można również wziąć w leasing.

Mobilność to podstawa

Prowadząc swoją firmę trzeba być mobilnym. W przypadku dojazdu do pracy czy też do klienta wystarczy twój prywatny samochód osobowy. Jednak prowadzenie firmy budowlanej wiąże się też z przewożeniem sprzętu. Dlatego niewątpliwie powinieneś posiadać samochód dostawczy. Ponadto umożliwia on przewożenie pracowników z budowy na budowę bez konieczności ciągłego zmieniania odzieży. Oczywiście niezastąpione są też koparki, dzięki którym można przyspieszyć wiele prac. Ponadto można również zdecydować się na koparkoładowarkę. Jeżeli masz to szczęście i otrzymasz zlecenie na dużą budowę to przyda Ci się także żuraw. Oczywiście wszystkie takie sprzęty są bardzo drogie. Na szczęście istnieje możliwość wzięcia ich w leasing. Zawsze można również zdecydować się na ich wypożyczenie.

Rusztowanie czy podesty ruchome – co warto wybrać?

Prace budowlane często prowadzone są na wysokościach. Dlatego bardzo ważne są tutaj sprzęty, które umożliwiają wykonywanie takiej pracy. Już praca na wysokości 1m niejednokrotnie wymaga zastosowania odpowiedniego podnośnika, szczególnie gdy konieczne jest dostarczenie materiałów budowlanych. Dlatego tutaj sprawdzą się niezawodne podesty ruchome. Doskonałym wyborem mogą być podesty ruchome nożycowe, sprawdzą się także podesty ruchome koszowe. W przypadku prac na większym terenie warto wybrać wersje podnośników mobilnych. Prace budowlane wiążą się też z wykonywaniem i wykończeniem elewacji, dlatego konieczne jest także zaopatrzenie się w rusztowania elewacyjne. Oczywiście trzeba pamiętać o ich odpowiednim rozłożeniu. W przypadku prac konserwacyjnych rusztowanie nie może opierać się bezpośrednio o remontowaną konstrukcję, dlatego w takim przypadku warto wybrać niezawodne podesty ruchome. Tutaj do wyboru są zarówno elektryczne, jak i spalinowe. Elektryczne polecane są do pracy wewnątrz budynków, gdyż nie emitują zanieczyszczeń. Gdy teren jest bardzo grząski można zdecydować się na podesty ruchome gąsienicowe, które zapewniają stabilność. Również w przypadku sprzętów tego typu można zdecydować się na zakup lub leasing.

Sprzęty rzecz ważna

Oczywiście firma musi posiadać na wyposażeniu odpowiednie narzędzia. To, że w ilościach hurtowych powinna mieć klucze nasadowe, a także młotki, śrubokręty czy też poziomice wie chyba każdy. Podczas cięższych prac niezbędne są młoty pneumatyczne. Warto także zdecydować się na spawarki, np. takie, które wykorzystują technikę MIG MAG. W tym przypadku do spawania wykorzystuje się różne rodzaje gazu, co zapewnia niezwykłą efektywność. Oczywiście ważne są także inne elektronarzędzia, takie jak pilarki. Koniecznie należy tutaj stawiać na jakość, ale i trwałość. Nie bez znaczenia jest też głośność sprzętu. W tym przy przypadku najlepiej wybierać możliwie jak najcichsze, ale nadal należy pamiętać, aby zaopatrzyć pracowników w słuchawki wygłuszające. Warto także zdecydować się na pilarki stołowe, tarczowe, czy piły mechaniczne.

Kaski, szelki i buty robocze – niezbędnik każdej firmy budowlanej

Praca na budowie wiąże się z niebezpieczeństwem wypadków. Dlatego niezbędne jest stosowanie odpowiedniego sprzętu BHP. Należy tu wymienić zarówno odzież roboczą, jak i akcesoria takie jak kaski, okulary robocze, szelki, czy też buty robocze. Zapewnienie ich pracownikom jest obowiązkiem każdego pracodawcy w branży budowlanej. Zakup najlepszej jakości sprzętu jest inwestycją na wiele lat, dlatego nie warto na nim oszczędzać. Buty robocze powinny być wyposażone w metalowy lub kompozytowy podnosek, a także wkładkę antyprzebiciową. Dzięki temu zapewniony jest najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas pracy.

Jest wiele sprzętów, które należy posiadać bądź wziąć w leasing prowadząc firmę budowlaną. Dzięki temu wiele prac można wykonać szybciej i jednocześnie nie są one tak obciążające dla pracowników.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.