Zakup lub wynajem żurawia samochodowego

Żuraw samochodowy to urządzenie wykorzystywane do prac montażowych i przeładunkowych. Jak są zbudowane nowoczesne żurawie samochodowe i jakie są ich rodzaje?

Jak zbudowany jest żuraw samochodowy?

Żurawie samochodowe zwane również samojezdnymi lub samobieżnymi to urządzenia, które skonstruowano w taki sposób, aby mogły wykonywać różne prace budowlane. Dawna konstrukcja żurawi nie pozwalała na tak szybkie i sprawne wykonywanie prac jak dzisiaj. Nowoczesne urządzenia są zautomatyzowane, co sprawia, że czas pracy jest krótszy i bardziej efektowny. Żurawie samochodowe mogą pracować w dwóch trybach, nie tylko transportowym, ale również dźwigowym. Urządzenia wykorzystuje się do opuszczania wielkogabarytowych i ciężkich materiałów oraz przemieszczania ich w dowolne miejsce. Żurawie samochodowe używane są nie tylko do prac przeładunkowych, ale również montażowych. Te wielkogabarytowe sprzęty umożliwiają m.in. montaż okien i szyb w ramach. Nowoczesne urządzenia samojezdne mogą być skonstruowane na dwa sposoby. Wyróżnia się żurawie na podwoziu pojazdu ciężarowego oraz na specjalnie skonstruowanym podwoziu samojezdnym. Każde urządzenie składa się z kilku niezbędnych elementów. Bardzo istotny jest cięgnik używany do ciągnięcia różnego rodzaju przedmiotów w pionie lub poziomie, a także wysięgnik osadzony na obrotowej kolumnie. Wysięgnik wykorzystuje się do podnoszenia, opuszczania i przemieszczania materiałów.

Nowoczesne żurawie samochodowe do wynajęcia

Obecnie żurawie samochodowe i inne urządzenia niezbędne do pracy na budowie można zarówno kupić, jak i wynająć. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie pozwalające na rozwój każdej firmy i zwiększenie jej konkurencyjności. W ofercie firmy Uplifter (https://uplifter.pl/zurawie-samochodowe/) znajdziemy maszyny o różnym udźwigu i innej wartości wysięgu masztu. Jednym z najmniejszych urządzeń o jednocześnie bardzo korzystnym udźwigu maksymalnym jest żuraw ciesielsko-dekarski marki Böcker AK 35/3000. Udźwig tego modelu wynosi 3 tony, natomiast wysuw maksymalny to około 35 metrów. Urządzenie jest nie tylko mocne, ale również solidne i bezpieczne. Użytkownicy dźwigu samochodowego cenią go również za długowieczność i funkcjonalność. Zabudowę dźwigów marki Böcker wykonano na samochodach Mercedes BENZ 816 lub MAN 7.180 TGL. Większy wysuw maksymalny posiada model AK 36/4000, który może się pochwalić 6 tonowym udźwigiem użytecznym. Z kolei żuraw samochodowy AK 37/4000 PLC posiada taki sam udźwig jak jego poprzednik, ale większy wysuw maksymalny. Ponadto sterownik PLC Control gwarantuje bezpieczne przenoszenie i pozycjonowanie szyb i okien oraz dostosowanie się do miejsca budowy. Największą maszyną z rodziny żurawi Böcker jest natomiast AK 46/6000, którego długość wysuwu to aż 46 metrów. Każde z urządzeń gwarantuje funkcjonalność na miejscu budowy i najwyższe bezpieczeństwo pracowników.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.