Żaluzje na okno – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Artykuł partnera.

Żaluzje to w przypadku okien dachowych niemal konieczność. Jest tak, ponieważ nachylenie takich okien zwiększa ekspozycję na promieniowanie słoneczne i powoduje związane z tym niedogodności. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w żaluzje na okna oraz na co zwracać uwagę, aby dokonać udanego zakupu.

Czym są i jakie funkcje pełnią żaluzje na okna dachowe?

Żaluzje na okna zbudowane są z charakterystycznych poziomych elementów, zwanych lamelami. Zmieniając ich nachylenie, można sterować dopływem światła, ale również całkowicie zaciemnić lub odsłonić okno. Podstawowym przeznaczeniem żaluzji i rolet jest zatem regulowanie ilości docierającego do pomieszczeń promieniowania słonecznego. Ta funkcja przydaje się w szczególności podczas lata i słonecznych dni w ciągu roku, ale nie tylko. Oprócz tego rolety zapobiegają również przegrzewaniu się wnętrz, zwłaszcza tych na poddaszu. Jednak ochrona przed słońcem i zbyt wysoką temperaturą to niejedyne zalety tych systemów. Wśród innych praktycznych fukncji rolet na okna dachowe można wymienić m.in. aspekty dekoracyjne i nadanie wnętrzom niepowtarzalnego, przytulnego klimatu. Żaluzje wpływają też na poczucie prywatności mieszkańców.

Czym się kierować na etapie zakupu żaluzji?

Na rynku można dziś znaleźć ogromny wybór różnych systemów do zaciemniania okien. Produkty dostępne w sklepach różnią się nie tylko wyglądem, kolorami czy materiałem wykonania, ale przede wszystkim – zastosowaniem. I to właśnie na tę ostatnią cechę należy zwracać uwagę w pierwszej kolejności podczas zakupu żaluzji czy rolet na okna dachowe.

Oprócz tego, warto pamiętać, że zakup żaluzji to najczęściej inwestycja na lata. Wybór wysokiej jakości produktu pochodzącego od znanej i rozpoznawalnej marki na rynku to gwarancja niezawodności i większe szanse na to, że spełni on oczekiwania użytkowników. Przykładem polecanego przedsiębiorstwa na polskim rynku jest FAKRO – producent okien dachowych i akcesoriów do okien. Żaluzje na okna dachowe oraz inne akcesoria wewnętrzne i zewnętrzne na okna dostępne w ofercie tej firmy są objęte 2-letnią gwarancją. Produkty możesz zobaczyć tutaj: https://sklep.fakro.pl/rolety.html

Jak prawidłowo dobrać i zamontować żaluzje?

Sporo błędów podczas zakupu systemów do zaciemniania okien dachowych wynika z nieprawidłowego doboru i mocowania produktu. Jak podpowiadają specjaliści, rolety i żaluzje dachowe trzeba dopasować na podstawie wymiarów, które należy odczytać z tabliczki znamionowej widocznej na skrzydle okna. Gdy tych informacji nie da się odczytać, wówczas najlepiej skonsultować się ze sprzedawcą w danym sklepie. Jeśli zaś chodzi o montaż żaluzji na okna dachowe – nie jest to czynność skomplikowana i powinien sobie z nią poradzić nawet niedoświadczony majsterkowicz. Warunkiem jest natomiast postępowanie zgodnie z zaleceniami w instrukcji montażu. Warto też wiedzieć, że brak postępowania według wskazówek producenta może grozić uszkodzeniem systemu, a w konsekwencji również odmową gwarancji czy możliwości wymiany produktu. W przypadku pojawienia się większych problemów z montażem bądź brakiem odpowiednich narzędzi, lepiej jednak skorzystać z pomocy fachowców.

Gdzie kupić dobrej jakości żaluzje?

Chociaż obecnie niemal wszystkie artykuły budowlane i wykończeniowe można nabyć w popularnych marketach budowlanych, należy zachować ostrożność przed zakupem. Nierzadko bowiem takie artykuły, jak rolety czy żaluzje na okno dachowe, okazują się nietrwałe i niepraktyczne, a ich jedyną zaletą jest atrakcyjna cena. O wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie inwestycja w jakościowe produkty pochodzące od profesjonalnych firm, które specjalizują się w dystrybucji bądź produkcji rolet, żaluzji i innych systemów do zaciemniania okien. Oprócz wysokiej jakości, zaletą wyboru takich sklepów jest skorzystanie z fachowej porady podczas wyboru czy sposobu mocowania żaluzji. Oferta znanych firm branżowych jest też z reguły znacznie szersza i ciekawsza, a także pozwala na właściwe dopasowanie rozmiaru rolet czy żaluzji do danej wersji okien dachowych.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.