Zbiornik hydroforowy – dobrze jest mieć własną wodę pod ręką

Wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do sieci wodociągowej, konieczne może się okazać zainwestowanie w zestaw hydroforowy. Urządzenie to złożone z pompy, wyłącznika ciśnieniowego oraz zbiornika hydroforowego, zapewni nam wodę w domku na działce czy też np. w sadzie na terenie gospodarstwa rolnego. Zbiornik hydroforowy może mieć bardzo zróżnicowaną pojemność. Koniecznie trzeba ją dopasować do naszych potrzeb. Warto także inwestować w takie rozwiązania, w których żywotność zbiornika jest obliczana na długi czas. Jest to bowiem istotna oraz dość kosztowna inwestycja, od której będzie zależał nasz dostęp, np. do wody pitnej w domu letniskowym za miastem. W obecnych czasach z nabyciem zbiorników hydroforowych nie ma żadnych problemów – wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć i nabyć np. zbiorniki przeponowe albo zbiorniki ocynkowane z blachy stalowej niskowęglowej, które wkrótce zamotujemy tam, gdzie jest ich miejsce.

Dobrej jakości zbiorniki hydroforowe – wybór ma znaczenie

Zbiorniki hydroforowe są montowane przede wszystkim w gospodarstwach domowych, które nie mają dostępu do sieci wodociągowej albo ciśnienie w tej sieci jest o wiele za niskie. Dotyczy to często obszarów wiejskich. Zbiornik hydroforowy do magazynowania wody powinien być dobrany tak, by zapewnić dostęp do odpowiedniej ilości wody w danym miejscu. Można więc nabyć np. zbiornik o pojemności ośmiu litrów, ale można także znaleźć na rynku zbiorniki stulitrowe, a nawet większe. W zbiorniku hydroforowym zbiera się woda, która wypływa na zewnątrz po odkręceniu kranu pod wpływem poduszki powietrznej, znajdującej się wewnątrz zbiornika. Pompa hydroforowa pompuje do zbiornika wodę, a w momencie gdy wody jest wystarczająca ilość, wyłącza się. Jeśli więc szukamy alternatywy dla starego zbiornika hydroforowego czy też szukamy nowego zbiornika, to jak najszybciej powinniśmy znaleźć dobry zbiornik hydroforowy.

Przeponowe zbiorniki hydroforowe, a może zbiorniki hydroforowe ocynkowane?

Zbiorniki hydroforowe przeponowe, ocynkowane czy też membranowe GWS, mają szerokie zastosowanie np. w gospodarstwach rolnych oraz w innych miejscach. Pozwalają one na pozyskiwanie wody z własnego ujęcia dla celów spożywczych albo gospodarczych. Zbiorniki ocynkowane, wykonane ze stali, mogą pracować nawet do pięćdziesięciu lat, ale trzeba w nich regularnie kontrolować ciśnienie powietrza. Z kolei zbiorniki membranowe wymagają nieco rzadszej kontroli. W przypadku zbiorników membranowych GWS są bezobsługowe, a gwarancja na ich działanie opiewa przeważnie na pięć lat. To, na jaki zbiornik ostatecznie postawimy, będzie zależeć tylko i wyłącznie od naszych potrzeb.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.