Zestawy narzędzi akumulatorowych — jak wybrać odpowiedni do swoich potrzeb?

Jesteś majsterkowiczem, a może zawodowcem? Niezależnie czy korzystasz z narzędzi i elektronarzędzi na co dzień, czy okazjonalnie to potrzebujesz odpowiedniego zestawu narzędzi akumulatorowych. Jaki zestaw wybrać? Postawić na markowy czy ekonomiczny? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które ułatwią wybór! Sprawdź!

Zestaw narzędzi akumulatorowych — napięcie baterii

Jedną z pierwszych decyzji, jakie musisz podjąć, jest wybór napięcia akumulatora. Kiedyś powszechne modele o napięciu 14,4 V odchodzą w zapomnienie. Dziś już do podstawowych zastosowań wystarczą elektronarzędzia o napięciu 12 V, a akumulatory o napięciu 24 i 26 V doskonale nadają się do profesjonalnych narzędzi o dużej wytrzymałości. Ich zakup jednak wiąże się z nieco wyższą ceną. My do większości zastosowań polecamy wspomniane wyżej elektronarzędzia  o napięciu 12 V lub 18 V. Obecnie są najpopularniejszym rodzajem sprzętu i powszechnie się ich używa.

Które urządzenie jest najlepsze dla Ciebie? Dużo zależy od rodzaju pracy, jaką wykonujesz i jej częstotliwości. Jeśli jesteś zawodowcem pracującym w trudnych warunkach, to być może najlepszym wyborem będzie zestaw narzędzi akumulatorowych o napięciu 36 V. Z drugiej strony, jeśli okazjonalnie wykonujesz drobne naprawy, to wybierz zestawy narzędzi akumulatorowych o napięciu 12 V. Jeśli jesteś majsterkowiczem, który częściej niż raz na kilka tygodni używa narzędzi, to potrzebujesz nieco mocniejszego sprzętu. Kompromisem będą elektronarzędzia 18 V. Są cięższe niż 12 V, ale lżejsze i tańsze niż 36 V i wystarczająco wszechstronne, aby sprawdzić się w cięższych pracach. Jaki rodzaj baterii wybrać? Zrezygnuj z baterii niklowo-kadmowych (NiCd) i niklowo-wodorkowych (NiMH) i zastąp je litowo-jonowymi (Li-Ion) – jedyną zaletą baterii niklowych jest niska cena. Narzędzia litowo-jonowe są lżejsze, oferują dłuższy czas pracy.

Zestaw narzędzi akumulatorowych — co wybrać?

Wybierając zestaw narzędzi akumulatorowych, musisz wiedzieć, co jest Ci potrzebne. Jedną z najbardziej frustrujących rzeczy w majsterkowaniu i uświadomienie sobie, że nie masz w swoim zestawie wszystkiego, czego potrzebujesz. Upewnij się, że masz w swoim zestawie oprócz narzędzi wszystkie dodatkowe ostrza, wiertła lub taśmy szlifierskie, których potrzebujesz. Co powinien zawierać zestaw? W Twoim zestawie powinna znajdować się wiertarka, akumulatorowa latarka warsztatowa, akumulatorowy klucz udarowy i ładowarka. Wybierz też wysokiej klasy szlifierki kątowe akumulatorowe .

Zestaw narzędzi akumulatorowych — postaw na sprzęt wysokiej jakości

Wybierając elektronarzędzia akumulatorowe, zwracaj uwagę na takie rzeczy jak poziom naładowania lub żywotność baterii. Wiertarka 18 V doskonale nadaje się do wielu zastosowań domowych, a nawet do prac profesjonalnych. Twoim najważniejszym celem powinien być wybór solidnego i trwałego sprzętu, który jest wart swojej ceny. Polecamy zestawy narzędzi akumulatorowych marki M7. To wydajny, kompaktowy i trwały sprzęt. Idealny dla majsterkowiczów, jak i zastosowań profesjonalnych.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.