Zlewy granitowe – czy warto i dlaczego?

Artykuł partnera.

Kuchnia, jako serce domu, powinna być wyposażona praktycznie i estetycznie. Poza dużym AGD, dobranym do potrzeb i trybu życia domowników, kluczową rolę odgrywa również… zlew. Ten element wyposażenia jest używany kilka razy dziennie każdego dnia – podczas gotowania, zmywania, mycia rąk, opłukiwania produktów spożywczych itp. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się zlewy granitowe: eleganckie, wytrzymałe i odporne na zniszczenia. Przyjrzyjmy im się bliżej!

Co to jest zlew granitowy?

Zlewozmywaki granitowe powstają z połączenia kruszywa z żywicą (dobre jakościowo zlewy mają min. 70% granitu w składzie), które odlewa się w wybranym kształcie i utwardza w formach. Dzięki temu procesowi, możliwe jest stworzenie ogromnej palety barw zlewów, które dodatkowo cieszą się odpornością na wodę, zacieki i plamy, dzięki ultragładkiej powierzchni (zlew z litego kamienia byłby porowaty, ciężki, a jego gama kolorystyczna mocno ograniczona).

Dodatkową zaletą jest ich umiarkowany ciężar, pozwalający na montaż na wielu blatach oraz wytrzymałość i łatwość w utrzymaniu czystości. Zlewy tego typu są odporne na zabrudzenia – na co dzień wystarczy je po prostu przecierać szmatką, a co kilka dni umyć przy pomocy środków chemicznych.

Czy styl kuchni ma znaczenie?

Piękna rustykalna kuchnia, z eleganckimi, postarzonymi meblami… na myśl od razu przychodzą zlewozmywaki ceramiczne; z kolei nowoczesne, minimalistyczne meble kuchenne najlepiej współgrać będą ze zlewozmywakiem ze stali… Ale czy na pewno? Czy styl kuchni musi bezwzględnie determinować to, jaki zlew wybrać? Odpowiedź brzmi: nie! Zwłaszcza jeśli pod uwagę bierzemy granitową alternatywę.

Nowoczesne zlewy granitowe otwierają przed użytkownikami cały wachlarz możliwości aranżacyjnych. Dostępne są w bardzo wielu kolorach i niezliczonej ilości modeli, co pozwala na dobranie „graniciaka” niemal do każdego stylu i kolorystyki kuchni, zresztą, zobacz sam: https://comitor.pl – w sklepie takim jak ten, znajdziesz pełną ofertę różnokolorowych zlewów granitowych o różnym kształcie i rozmiarach.

Chciałbyś stworzyć w swoim domu styl rustykalny, prowansalski albo skandynawski – ciężka i droga ceramika może odejść w zapomnienie, dzięki pięknym, białym lub kremowym zlewom granitowym o klasycznym wyglądzie. Marzysz o współczesnej, minimalistycznej kuchni? Nie musisz decydować się na zlewozmywaki stalowe. Wybierz mniej tradycyjny model zlewu granitowego w odcieniach szarości, antracytu lub czerni i wprowadź do swojego mieszkania powiew nowoczesności! Kiedy z kolei chcesz, aby Twoja kuchnia była klasyczna i nie reprezentowała żadnego, konkretnego stylu, dobierz po prostu zlew do koloru blatu, frontów lub dodatków w swojej kuchni i stwórz w ten sposób harmonijną całość.

Granitowy zlewozmywak

Kilka słów o modelach i rozmiarach

Styl kuchni i wygląd zlewozmywaka jest niezwykle istotny, jednak podczas codziennego używania, kluczowe znaczenie ma model i kształt zlewu. Na jaki się zdecydować?

W przypadku dużych kuchni można z powodzeniem wybierać również duże i głębokie, dwukomorowe zlewy, które będą współgrać z rozmiarem pomieszczenia. Przy niewielkich kuchniach i aneksach, warto stawiać na jedno- lub półtorakomorowe zlewozmywaki lub takie, wyposażone w ociekacz – wówczas nie będzie konieczne wygospodarowanie dodatkowego miejsca na taki sprzęt.

Również przeznaczenie zlewu ma wpływ na wybór rozmiaru oraz ilości komór. Jeśli planujesz kupić (lub posiadasz) zmywarkę, nie gotujesz zbyt dużo i często, a Twoja rodzina nie jest liczna, mniejszy zlew jednokomorowy powinien w zupełności wystarczyć. Jeśli jednak codziennie gotujesz kilka, wielodaniowych posiłków dla całej rodziny, a naczynia zmywasz wyłącznie ręcznie, warto rozważyć dwie głębsze komory – dzięki temu wciąż będziesz mógł nabrać wody czy umyć warzywa, gdy w jednej z komór będą leżały naczynia.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.