Jak urządzić pokój dziecięcy z miejscem do pracy i nauki?

Artykuł partnera.

Dobrze urządzona przestrzeń do nauki przyczyni się do sprostania wyzwaniom i obowiązkom, przed którymi stoi uczęszczające do szkoły dziecko. Niezbędnym elementem w każdym pokoju ucznia jest funkcjonalne biurko, które pozwoli na efektywną i wygodną pracę. Jak wybrać te idealne, które posłuży Twojemu dziecku przez długi czas? Czytaj dalej, a dowiesz się, na jakie parametry warto zwrócić uwagę oraz poznasz najlepsze modele biurek dziecięcych!

Odpowiednie rozmiary biurka dla dziecka

Najważniejszą wartością, jaką należy wziąć pod uwagę, wybierając biurko dla swojej pociechy, są jego wymiary – odpowiednio dostosowane do wzrostu ucznia, ale również dostępnej przestrzeni w pokoju.

Względem wzrostu dziecka

Zacznijmy od wysokości biurka – tak jak wcześniej wspomniano, wysokość powinna być dopasowana do wzrostu ucznia, jednocześnie jednak oferować taką przestrzeń, która będzie swobodna do nauki, w momencie, gdy dziecko z biegiem czasu podrośnie. Optymalna wysokość biurka dla dziecka to 55-75 cm. Nie bez znaczenia jest również prawidłowa postawa ucznia podczas pracy – proste, oparte na krześle plecy, ręce spoczywające wygodnie na blacie pod kątem 90-110 stopni oraz swobodnie oparte w całości na podłodze stopy. Taka pozycja uchroni Twoją pociechę przed niemiłymi konsekwencjami ze strony kręgosłupa.

Pokój dziecka

Blat roboczy powinien natomiast oferować wystarczającą przestrzeń nie tylko do rozłożenia książek i zeszytów, ale również do postawienia komputera, drukarki czy akcesoriów potrzebnych do nauki. W tym idealnie sprawdzi się biurko narożne posiadające dwa blaty, jeden na elektronikę i dodatkowe sprzęty, a drugi do codziennej nauki i zabawy, bo przecież dziecko przy biurku może również oddać się swoim pasjom i zainteresowaniom pozaszkolnym.

Biurko z szufladami to wariant, który dodatkowo pozwoli przechowywać większą ilość rzeczy, nie zagracając blatu, co przekłada się na czystą i uporządkowaną przestrzeń w pokoju dziecka. Ważne, aby wszystkie przedmioty potrzebne do nauki, były zgromadzone w jednym, określonym miejscu. Dzięki temu strefa pracy będzie jasno określona w pokoju, a pozostałe jego części posłużą do innych celów, takich jak wypoczynek czy zabawa.

Pokój dziecka

W roli świetnego organizatora przedmiotów szkolnych sprawdzi się również biurko z regałem. Takie rozwiązanie pomieści zarówno książki, jak i inne, podręczne rzeczy. Takie półki mogą być również rewelacyjnym miejscem na szkolne zdobycze, takie jak puchary i nagrody za udział w konkursach, które mogą motywować dziecko do dalszej pracy i nauki.

Pokój dziecka

Względem wymiarów pokoju

Kolejnym ważnym elementem przy wyborze odpowiedniego biurka młodzieżowego jest metraż pokoju dziecka. Zbyt duże biurko umieszczone w niewielkim pomieszczeniu zagraci przestrzeń, którą można wykorzystać do postawienia innych mebli lub stworzenia kącika do zabawy. Zbyt małe biurko natomiast może spowodować, że przedmioty potrzebne do nauki nie pomieszczą się na nim i będą rozłożone po całym pokoju, co może rozpraszać pociechę podczas pracy i generować dodatkowy bałagan.

Ergonomiczne biurka to takie, które mają kompaktowe wymiary, ale również funkcjonalne rozwiązania. Taki właśnie jest poniższy model. Posiada wszystkie niezbędne udogodnienia, a przy tym jest korzystnych rozmiarów i sprawdzi się nawet w bardzo małym pokoju!

Pokój dziecka

Jak ustawić biurko dla dziecka?

Maksymalną wygodę i funkcjonalność zapewni odpowiednie ułożenie biurka względem wpadającego do pokoju światła. Powinno być ustawione tuż pod oknem — w zależności od dostępnych rozwiązań, przodem lub bokiem. Biurko ułożone prostopadle należy dostosować do ucznia. Jeśli Twój syn bądź córka jest praworęczna, biurko należy umiejscowić po lewej stronie i odwrotnie – jeśli dziecko jest leworęczne, biurko powinno stanąć po prawej stronie. Taki zabieg pozwoli dostatecznie oświetlić blat i dostarczyć odpowiednią ilość światła do pracy i nauki.

Nieodłącznym elementem na blacie biurka młodzieżowego jest lampka, która doświetli przestrzeń roboczą, chroniąc tym samym wzrok Twojej pociechy. Najlepiej sprawdza się taka z oświetleniem LED, które jest neutralne dla oka i nie powoduje przemęczenia soczewki.

Gdzie kupić biurko młodzieżowe idealne do codziennej nauki?

Sklepy internetowe oferują wiele modeli biurek dziecięcych, w różnych stylach oraz kolorach. Nam najbardziej do gustu przypadły te od Mirjan24. Znajdziesz tam egzemplarze, które wyróżniają się wysoką praktycznością oraz ciekawym designem. Te cechy przyczynią się do efektywnej pracy oraz osiągania sukcesów w nauce.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.