Kiedy i jaki zlew 1,5-komorowy warto wybrać?

Artykuł partnera.

Wybór zlewozmywaka do kuchni nie jest łatwym zadaniem. Produkt powinien być wytrzymały, funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Nie mniejsze znaczenie ma jego wygląd – zlew musi pasować do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Jednym z podstawowych kryteriów, które należy uwzględnić w czasie wyboru zlewozmywaka, jest jego budowa, czyli liczba komór. Od niej zależy komfort codziennego użytkowania produktu. Jaki model wybrać, aby cieszyć się estetyczną i funkcjonalną kuchnią? Kiedy zdecydować się na zlew półtorakomorowy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Kiedy wybrać zlew półtorakomorowy?

Zlewozmywak półtorakomorowy to kompromis pomiędzy zlewem jedno- i dwukomorowym. Sprawdzi się przede wszystkim w niewielkich kuchniach bez zmywarki, w których liczy się każdy centymetr powierzchni użytkowej. Produkt pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni.

Główna komora zlewu przeznaczona jest do mycia garnków i dużych naczyń. Komora pomocnicza w zlewozmywaku 1,5-komorowym może z kolei służyć jako dodatkowa powierzchnia do odkładania talerzy czy kubków. Pozwala też na wygodne mycie warzyw i owoców, rozmrażanie i odcedzanie żywności, wstępne namaczanie sztućców i naczyń oraz odkładanie gąbek, druciaków czy ściereczek.

Zlew półtorakomorowy stalowy – uniwersalne rozwiązanie do każdej kuchni

Podczas wyboru zlewozmywaka do kuchni trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego produkt został wykonany. Na rynku dostępne są dwa rodzaje tego typu zlewów – granitowe, inaczej określane jako zlewy kamienne czy zlewy kompozytowe, i stalowe. Chociaż modele granitowe podbijają serca projektantów wnętrz, najchętniej wybieranym rozwiązaniem wciąż pozostają zlewy stalowe. Popularność produktów wynika nie tylko z ich przystępnej ceny, ale też funkcjonalności. Stalowy zlewozmywak półtorakomorowy, taki jak model Junak od Kuchinox, przez długi czas zachowa odporność na zarysowania i działanie skrajnych temperatur.

Zlewozmywaki stalowe mogą mieć dwa rodzaje wykończenia – gładkie lub typu len. Pierwszy wariant wybierany jest najczęściej do kuchni w stylu klasycznym, w których stosuje się połyskujące powierzchnie. Wykończenie typu len może być z kolei idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń, w których dominujące jest wykończenie matowe.

Zlewozmywak półtorakomorowy z półociekaczem czy zlew bez ociekacza?

Kolejną kwestią, którą warto rozważyć w czasie wyboru zlewozmywaka półtorakomorowego, jest to, czy ma być on wyposażony w ociekacz. Element wyprofilowany jest w taki sposób, aby znajdująca się na nim woda samoczynnie spływała do komory zlewu. Na dodatkowej powierzchni można umieścić suszarkę do naczyń. Pozwala ona też na wygodne odkładanie mokrych naczyń. Ociekacz przydaje się także do rozmrażania produktów czy mycia warzyw i owoców.

Czy warto zainwestować w zlew z ociekaczem? Wszystko zależy od wielkości kuchni i wymiarów elementu. W przypadku zlewozmywaków półtorakomorowych funkcję ociekacza może pełnić mniejsza komora, dlatego obecność takiego udogodnienia nie jest koniecznością. Jeśli kluczowe jest zachowanie cennej powierzchni na blacie roboczym, idealnym rozwiązaniem może być wybór wariantu z półociekaczem.

Wybór zlewozmywaka półtorakomorowego – podsumowanie

Zlew 1,5-komorowy to idealne rozwiązanie do małych i średnich kuchni. W asortymencie firmy Kuchinox znajdziesz wytrzymałe i estetyczne zlewozmywaki półtorakomorowe dostępne w różnych rozmiarach i w dwóch wariantach – z półociekaczem i bez. Wykonane ze stali produkty są odporne na zarysowania i szkodliwe działanie środków chemicznych. To uniwersalne modele, które pasują do każdego typu kuchni i doskonale prezentują się nawet po długim czasie ich intensywnej eksploatacji.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.